Studio D3 Go! i Cartoon Network ogłosiło ofiacjalny start swojej nowej gry Adventure Time Puzzle Quest, która dostępna jest za darmo na iOS i Androida. Grę stworzyła firma WayForward i jest to logiczna rozgrywka w stylu puzzle match 3 (dopasuj 3 elementy), gdzie przeżywamy przygody na ziemiach Land of Ooo wykonując zadania dla Króla Lodu czy Księżniczki Bubblegum i Księżniczki Flame.

W Adventure Time Puzzle Quest każde zadanie jest rozbite na kilka turowych pojedynków pozwalając graczom stoczyć walkę w stylu logicznej łamigłówce match 3. Gracze manipulują na planszy aktualną pozycją symbolów, ale wrogowie mogą korzystać z negatywnych efektów, które oddają określone elementy. Dla przykładu szczury mogą wspinać się po planszy wyrządzając wielkie szkody jeśli dotrą na samą gorę, ale możemy się ich pozbyć tworząc dopasowania symboli odpowiadających temu na atakującym szczurze.


Adventure Time Puzzle Quest

Tworząc dopasowania czterech bądź większej ilości symboli tworzymy specjalne power-up’y zdolne szybko wyczyścić planszę z elementy w poziomej bądź pionowej linii, albo nawet oczyścić ją całkowicie dając nam niesamowite bonusy, dzięki którym bez problemów zmiażdżymy przeciwnika w kilka sekund.

W grze każdy bohater posiada specjalny atak, ale przed jego użyciem musi zostać załadowany i aby to uczynić musimy dopasowywać ze sobą elementy określonego koloru. Dla przykładu atak Fina ładuje się podczas dopasowywania niebieskich symboli i przy jego użyciu możemy oczyścić jedną, losową kolumnę na planszy gry. W zależności od używanej postaci, wymienione wcześniej moce mogą usunąć wszystkie negatywne symbole z planszy jak i dodać kilka innych, specjalnych efektów.


Każdy poziom w Adventure Time Puzzle Quest daje nam możliwość zdobycia różnego rodzaju przedmiotów kolekcjonerskich. Dla przykładu możemy zdobywać kolorowe klucze, które po dopasowaniu odkryją przed nami skrzynię ze skarbami. Tego rodzaju poziomy mogą być powtarzane wielokrotnie dla dodatkowych nagród, a także jeśli nie zdobyliśmy jakichkolwiek wcześniej to warto do nich powracać, aby zebrać to co zostało przez nas zostawione – zapomniane. Dodatkowo podczas walki możemy losowo dropić kolorowe paczki (torby), które po dopasowaniu z odpowiadającym sobie kolorem dają nam na nowo coś do kolekcji.

Na koniec każdego etapu bohaterowie zbierają punkty doświadczenia jak i zbieramy wiele różnych składników, które będą przydatne podczas craftingu. Crafting wymaga recept do stworzenie potek leczących czy boostów dających nam specjalne ataki.

Podobnie jak w innych grach tak i tutaj mamy dwie waluty Magid Dust i Hero Coins (monety). Posłużą nam one do zakupu kolejnych bohaterów albo do opłacenia wsparcia już w trakcie pojedynku. Co ciekawe, niektóre zakupy nie są stałe i najęci bohaterowie po upływie określonego czasu znikają i na nowo musimy czynić podobne inwestycje.


Gra Adventure Time Puzzle Quest dostępna jest do pobrania całkowicie za darmo w serwisie App Store i Google Play.


Gry podobne