Gra na NK Admirał jest jedną z najnowszych propozycji na tym portalu społecznościowym, gdzie wcielimy się w rolę dowódcy portu. Port jest w fatalnym stanie. Trzeba jak najszybciej przystąpić do prac remontowych. Spróbuj odbudować i uruchomić to co zostało po zakładzie. Teraz musisz zebrać odłamki i zbudować warsztat. To właśnie on przyniesie nam stały dodatkowy dochód w postaci niewielkiej ilości złota i żelaza. Tak na początek zbierzemy pierwszą kasę na remont małego dźwigu, a on następnie umożliwi nam budowę i remonty naszych okrętów, choć jakiej wielkości dźwig takiej i remontowane statki. Jednak jeśli już posiądziemy chociażby niewielką flotę to, aby wysłać ją w morze będziemy potrzebowali jeszcze paliwa, dlatego jak najszybciej radzę odbudować stację paliw.

admirał gra 003


Początki naszej kariery w marynarce

Ale dobra, zbudujmy nasz pierwszy okręt w grze Admirał, do wyboru na początku nie mamy zbyt wiele opcji, ale jak szybko zauważycie każdy okręt ma przypisane określone cechy. Każdy z nich ma określoną pojemność sejfu co oznacza ilość dóbr jaką może przetransportować, ale w przypadku tego wskaźnika wyraźnie chodzi o samo złoto bo inne materiały będą przetrzymywane w ładowni. Kolejnym wyznacznikiem jakości okrętu jest dziennik pokładowy i to od jego wielkości zależy liczba doświadczenia jaką otrzyma statek podczas rejsu lub w walce. Na wielkość dziennika mają wpływ klasy okrętu, budynki szkoleniowe jak Szkoła Morska, uczelnia, Instytut, a także aktywny sztab. Pozostałem wskaźniki dotyczą zużywanego paliwa, które liczone jest od jednej minuty rejsu. Wyposażenie pokaże nam aktualnie uzbrojenie i pozostał jeszcze zasięg i moc obrony przeciwlotniczej. Nasze statki możemy również wysyłać na trzy różne misje i to od wybranej opcji zależy co tak naprawdę nam przywiezie. Jeśli wyślemy flotę do natarcia to będziemy pławić się w złocie, a podczas patrolu zbierzemy więcej żelaza. Są jeszcze szkolenia, gdzie zdobędziemy najwięcej doświadczenia, ale podczas nich zużywamy o wiele więcej paliwa niż normalnie. Poniżej znajdziecie zakładkę Czas Rejsy, który wpływa na dochodu i zależy od typu budynku łączności, aktualnie stojącego w bazie: reflektor sygnałowy, latarnia lub radar.

Oczywiście, kiedy uznamy, że dany statek nie jest nam potrzebny to możemy go śmiało sprzedać. Jednak lepiej jest go rozwijać bo za każdym razem jak bierze udział w jakimś działaniu to zdobywa pewną ilość doświadczenia i jeśli nie padnie podczas walki to otrzyma awans, a z każdym takim awansem jego możliwości będą rosły.

Walka przypomina popularną grę w statki

Teraz pewnie zastanawiacie się jak wygląda potyczka w grze na nk Admirał, otóż wszystko jest tu bardzo proste. Każdy z okrętów zajmuje kilka komórek na mapie i ma kilka pokładów wysokości. Aby zatopić okręt, trzeba zniszczyć wszystkie pokłady na każdej komórce, zajętej przez statek. Przypomina Wam to coś? Dokładnie tak, to klasyczna gra w statki w jaką mogliśmy grać w dzieciństwie na papierze. Mamy kwadrat podzielony na 64 mniejszych (klasyczne ustawienie 8×8). W zależności od wybranego rodzaju broni możesz zniszczyć różną liczbę pokładów na innej liczbie komórek. Istnieje broń ciężka, która potrafi niszczyć całe komórki na mapie. Tylko podczas walk można zdobywać doświadczenie, potrzebne do zdobywania kolejnych poziomów. Awans na kolejne poziomy daje dostęp do nowych, mocniejszych okrętów, nowych typów broni, samolotów, min i dział przeciwlotniczych. Instalacje przeciwlotnicze rozmieszczane są na własnej mapie, miny i sonary – tylko na mapie wroga. Na samym początku musimy rozstawić wszystko na swojej mapie, w tym momencie mówię o okrętach, a także o ile posiadamy to instalacje przeciwlotnicze. Następnie wsiadamy na pokład i płyniemy naszą flotą na szerokie może. Walka przebiega turowo, tak samo jak w grze papierowej w statki, strzelamy w jedno pole, a następnie robi do nasz przeciwnik i ta strona, która zbije jako pierwsza wszystkie statki wroga wygrywa.


admirał gra 002

Na mapie jest kilka miejsc, które warto zbadać – wyspy i plamy oleju. Można tam znaleźć trochę surowców. Szukaj zatopionych okrętów, śmieci – może uda ci się znaleźć coś wartościowego. Podczas żeglugi na pewno natkniesz się na wrogów. Co z nimi robić to twoja decyzja. Atakuj ich lub płyń dalej. Bądź jednak ostrożny bo przeciwnik może niespodziewanie zaatakować Ciebie. Ale dopóki na twoim awatarze widnieje zielona tarcza nie możesz atakować innych graczy, a oni Ciebie. Ale gdy w tym miejscu pojawi się znak skrzyżowanych mieczy to oznacza, że trafiłeś do specjalnej strefy, w której przy odrobinie szczęścia znajdziesz odpowiednią nagrodę.

Jak zdobywamy doświadczenie?

Doświadczenie w grze na nk Admirał zdobędziemy poprzez różne czynności, zarówno dostaniemy co nieco podczas budowy/remontu okrętów, a także kiedy ulepszamy nasze budynki w bazie. Ale najwięcej dostarczają je nam same okręty, które powrócą do portu po licznych walkach.


Nie skupiajcie się jednak na samej walce, bo rozbudowa naszej bazy jest o wiele ważniejsza, tym bardziej na początku całej zabawy. Systematyczne ulepszanie budynków przyniesie nam większe dochody, wzrost zdobywanego doświadczenia itp. Ale jeśli jesteście zainteresowani szczegółami to wystarczy się z nimi zapoznać klikając na konkretny budynek. Macie tam wszelkie opisy.

Na społecznościowo

Jak i inne gry społecznościowe tak i w grze Admirał nie zabrakło licznych interakcji z innymi graczami. Od znajomych możemy pozyskać dodatkowe surowce, a uwierzcie mi, że przy dynamicznej grze ciągle będzie Wam ich brakowało. Ale również naszych znajomych możemy wyzywać na potyczki, a po dobrej walce można podesłać jakiś prezent. Wysłanych do nas prezentów powinniśmy szukać na morzu zaraz przy naszym porcie jak i w pobliżu naszej bazy na lądzie.

admirał gra 001

Podsumowanie recenzji

Podsumowując gra Admirał jest jedną z najciekawszych propozycji na portalu Nasza Klasa, zarówno znajdą tutaj coś dla siebie wielbicieli gier typu citybuilding jak i zagorzali fani strategii online. Rozgrywka zdaje się być nieograniczona i wszystko zależy tutaj od naszego zaangażowania. Co do samej grafiki to jak dla mnie jest jak najbardziej odpowiednia jak pod tego rodzaju standardy. Polecam ją dla wszystkich pasjonatów popularnej gry w statki.


Gry podobne