Strzelanie do zombie przyciąga coraz większą ilość fanów, każdy chce zabijać tych co już dawno powinni spokojnie leżeć w grobie. Gra Action of Mayday: Last Defense daje nam sposobność walki z nieumarłymi, możliwość oczyszczenia świata ze skutków straszliwego wirusa, który zmienia niewinne istoty w bezmózgie i rządne ludzkiego mięsa istoty. 

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”Recenzja” active=”active”]


W Action of Mayday wcielamy się w agenta FBI, który otrzymał specjalne zadanie od UN. Musi zbadać źródło masowego wybuchu epidemii. Przemierzymy w tym celu niemalże cały świat, a w każdym miejscu czeka na nas nowa misja. Zawalczymy w Białym Domu, na Wall Street czy w Nowym Jorku. Sprawdzimy ile żywych trupów stąpa po moście Tower w Londynie, aby następnie przenieść się do paryskiego Luwru. Przejedziemy z Rotterdamu do Jerozolimy i jeszcze dalej, zabijemy tylu zombiaków ilu się tylko da i powstrzymamy ich odwieczny apetyt na ludzkie mięso.

Action of Mayday 001

Sterowanie jest proste, na ekranach dotykowych jednym palcem, przesuwając po ekranie, namierzamy cel, aby drugim (w specjalnie oznaczonym punkcie) strzelać do celu. Mamy także możliwość zmieniania broni w trakcie walki i tutaj możemy użyć prostego pistoletu, karabinu snajperskiego czy też tradycyjnego Uzi. Do wyboru w sumie mamy ponad 30 najsłynniejszych broni, będzie także AK-47, M249, P90, Scorpion, Clock 17 czy nawet SVD. Oczywiście najlepiej trafić zombie w głowę, tak najszybciej się ich pozbędziemy.


Podczas gry w Action of Mayday staniemy do walki w ponad 60 dopracowanych niemalże do perfekcji misjach i sześciu nieskończonych zadań w trybie przetrwania, gdzie walczymy do momentu naszej śmierci. Misje są różne, w jednym bronimy bunkra, w innych siedząc w helikopterze i trzymając w dłoniach karabin snajperski ubijamy tylu sztywniaków ilu się da. Zasiądziemy także w hammerze, gdzie obsługując karabin maszynowy zrobimy wokół niesamowitą sieczkę. Są także misje, w których zaciekle będziemy bronili własnego domu, a także eskortowali ocalałych do bezpiecznego miejsca.

Action of Mayday 004

Przeciwko nam do walki staje ponad dwadzieścia różnych zombiaków, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale również zdolnościami i siłą, niektórych naprawdę ciężko ubić. Za każde wypełnione zadanie w Action of Mayday: Last Defense zdobywamy bonusowe monety, za które kupimy ulepszenia broni, albo całkiem nową machinę do zabijania. Oczywiście pamiętajmy także o zapasach.


Całość zabawy osładza dodatkowo wspaniała grafika 3D i komicznie wyglądające postacie, jak choćby zombie z kwadratowymi głowami..[/restab]
[restab title=”Poradnik”]

Poradnik do Action of Mayday

Nasz poradnik dla początkujących naświetli Wam kilka ważnych kwestii dotyczących rozgrywki. Jak wspomniałem w recenzji do dyspozycji mamy różnego rodzaju bronie, które musimy się nauczyć wykorzystywać w zależności od danej sytuacji. Przykładowo zwykły pistolet ma niewielki zasięg, ale zadaje przyzwoite obrażenia. Karabin maszynowy ma większy zasięg i strzela szybciej, ale zadaje mniejsze obrażenia. Karabin snajperski strzela powoli, ale jego obrażenia są niesamowite, a wyrzutnia rakiet potrafi wysadzić wszystko w co trafi.

Action of Mayday 003

Warto ulepszać ulubioną broń tak mocno jak to tylko możliwe, zwiększamy dzięki temu jej obrażenia i pojemność magazynków jak i częstotliwość strzałów jak i zasięg czy prędkość przeładowania.

W trakcie gry musicie również skupić się o sprawdzić skąd nadchodzi atak. O każdy z nich zostaniemy powiadomieni czerwonym monitem, błyskami na ekranie. Jeśli nadejdzie on z lewej strony również z tej strony pojawi się błysk, analogicznie jest jeśli chodzi o prawą stronę. Warto szybko reagować na takie sygnały, aby nie zostać zabitym zbyt szybko. Najlepiej jest zabijać zombie tak szybko, aby nie doszli w ogóle do nas.

Najlepszy sposób na zarabianie monet

Jak można to zrobić? Wystarczy wybrać po uruchomieniu gry tryb Survival, to doskonałe źródło monet jak i sposób na przetestowanie swoich umiejętności. Jeśli szukacie darmowych diamentów to poszukajcie kodów bonusowych na stronie gry na Facebooku czy Twiterze, tam wydawca często je udostępnia.

Jeśli macie problem z przejściem nowych etapów to warto cofnąć się do wcześniejszych i ulepszyć swoje umiejętności jak i nazbierać wystarczająco dużo kasy na ulepszenia czy nową broń.

[/restab][/restabs]


Gry podobne