Historia gry A Better World sięga 2011 roku, gdy stawiała swoje pierwsze kroki na Facebooku. Wydawca gry ToonsUp stworzył ją, i tutaj uważajcie, aby pomagać. Gracze dzięki dobrym uczynkom w grze sprawiają, że prawdziwy świat staje się lepszy i tym samym grając wspomagamy pewne organizacje dobroczynne. Gra wciąż dobrze się trzyma na Facebooku i obecnie liczy sobie ponad 2,5 miliona aktywnych użytkowników z całego świata jak i na swoim koncie ma 24 miliony, wirtualnych dobrych uczynków.

W grze A Better World tworzymy swoją postać i wraz z nią otrzymujemy swoje własne cztery kąty, które dzięki złotu możemy rozbudowywać. Złoto otrzymujemy za każdy dobry uczynek w grze jak choćby za pomaganie znajomym, albo członkom rodziny, za pomoc w pracach, za bycie eco (recykling i inne dziwactwa) jak i za wiele innych podobnych czynności.


A Better World 008

Co ciekawsze, dobre uczynki w grze to również może być wysłanie, bezpośrednio z panelu gry, wiadomości do jednego z chorych dzieci (prawdziwych). W zależności o pokoju w jakim przebywamy możemy dzielić się z innymi nadzieją, modlitwą, współczuciem itp. Im więcej podobnych akcji wykonamy tym więcej zarabiamy złota, a co za tym idzie więcej fantastycznych mebli i elementów wyposażenia będziemy mogli zakupić do naszego domku jak i zdobyć przedmioty dla zwierzaka, którego również możemy u siebie hodować.

Oprócz złota za każdy dobry uczynek otrzymujemy również Punkty Pozytywności (Positive Points) – coś jak punkty doświadczenia. Im więcej ich mamy tym więcej możemy posiadać pomieszczeń w naszych domach, a co za tym idzie, możemy posiadać więcej mebli itp.


Od czasu starty gra A Better World doczekała się comiesięcznego turnieju, który pozwala rywalizować graczom w ilości wykonanych „dobrych uczynków”. Na koniec każdego miesiąca deweloper przekazuje część dochodów jednej z organizacji dobroczynnych wliczając w to The Miracle Foundation, Angels & Doves, Life Vest, Operation Warm, CURE International, Integral Heart Foundation, Cradles to Crayons i wiele więcej. Obecnie, znaczy się w lipcu 2014 roku zostanie wsparta fundacja One Simple Wish, która pomaga dzieciom znaleźć rodziny zastępcze jak i pracują z trudną młodzieżą.

A Better World 005

Dodatkowo niedawno gra została wyposażona w przedmioty z animowanego filmy Legenda Oz pozwalając graczom zdobyć wirtualne przedmioty do dekoracji ich domów i postaci motywamy ze wspomnianego filmu.


Gra A Better World dostępna jest za darmo na Facebooku.


Gry podobne