Gra na NK 5Strike to bez wątpienia gra wojenna, ale nie ma co liczyć tutaj na to, że zaczniecie zabawę od budowania bazy jak to miało miejsce chociażby w War Commander. Całość rozgrywki bazuje na najemnikach, których zatrudniamy, aby walczyli po Naszej stronie, za Nasze idee i dla Naszych korzyści. Z wielu typów najemników tworzymy całą drużynę, którą możemy zarządzać i kierować podczas kolejnych pojedynków. Walczymy tutaj zarówno a postaciami sterowanymi przez AI jak i innymi graczami, choć z drugiej strony, oprócz ustawienia samej strategii nie mamy większego wpływu na to co dzieje się dalej podczas walki.Nasze jednostki ustawiamy na kolejnych polach i jak każdy strateg wojenny doskonale wie najlepiej wszelkich strzelców ustawić na tyłach, a na froncie umieścić jednostki typowe do walki wręcz. Dodatkowo każdy typ żołnierza ma swoje wady i zalety, a także słabości, które da się odczuć gdy stanie twarzą w twarz z odpowiednią jednostką przeciwnika.

możliwości żołnierzy


 

Każdego najemnika w 5Strike opisuje kilka ważnych cech jak zdrowie, uzbrojenie, unik, zadawane uszkodzenia, uszkodzenia od wroga, szansa na trafienie i umiejętności. Podczas walki zdobywa doświadczenie, a awansując otrzymuje nowy poziom i punkty, które następnie w bazie można rozdać w wymienione powyżej statystyki. Dodatkowo najemnik posiada dodatkowe wyposażenie jak i ukryte i rzadkie przedmioty, które zwiększają jego skuteczność w walce – większość rzeczy można dostać w sklepie gry. Jeśli dołożyć do tego specjalne umiejętności jak Headshot czy Przyjazny strzał możemy zwiększać zadawane obrażenia na polu walki. A jeśli już pograliśmy troszkę to można w zakładce statystyki zobaczyć dokonania naszego najemnika. Dowiemy się ile jest wart, za ile możemy go sprzedać, a także ilu wrogów uśmiercił w swojej karierze jak i jak wiele razy poległ na polu chwały.

strategia na polu walki


 

Jeśli chodzi o walkę w 5Strike to warto opracować przed każdą kolejną odpowiednią taktykę opierając się o kilka zasad, które postaram się opisać. Otwarty ogień atakujących oddziałów, po którym przeciwnicy zrobią zmianę zgodnie z pozycjonowaniem swoich wojsk. Oddziały strzelają znajdujące się najbliżej wroga. Przykładowo jeśli na pozycji 1 znajdują się 2 żołnierze po dwóch stronach, strzelają do siebie do póki jeden z nich nie umrze. Jeśli Twój żołnierz jest naprzeciwko dwóm wrogim oddziałom znajdującym się w jednakowej odległości, otwiera ogień do swojego specjalnego wroga. Jeśli oba te oddziały są wrogami specjalnymi lub zwykłymi, celem Twojego żołnierza jest ten, który ma niższy poziom zdrowia. Przykład równej odległości – pozycje 2 i 4 z pozycji 1. Ilość pieniędzy zdobytych w bitwach zależy od wyrządzonych szkód i różnicy w randze.

5strike nk 001


 

Morale wpływa na wydajność Twoich wojsk w bitwie. Istnieje 7 poziomów morale, które zmieniają się w zależności od zwycięstwa/porażki w ostatnich 100 bitwach. Poziomy morale mogą również zwiększyć lub zmniejszyć właściwości Twoich żołnierzy o -15%, -10%, -5%, 0%, +10% i +15%. Przykładowo jeśli wygrałeś 100 ostatnich bitew, Twój żołnierz może zyskać 15% wzrost funkcji. Jeśli przegrałeś każdą z ostatnich 100 bitew to Twoi żołnierze stracą 15% swoich funkcji. Obok nazwy Twojej i Twojego żołnierza znajduje się obrazek z opisem, wskazujący poziom morale.

Pamiętajcie również, że tego samego gracza możemy atakować jedynie 5 razy dziennie.

W grze na Naszej Klasie 5Strike jest naprawdę masa rzeczy, które przydałoby się opisać, ale to raczej nastąpi w trakcie powstawania poradnika, bo do celów recenzji wydaje się to zbędne. Jednak jest to bez wątpienia jedna z najbardziej rozwiniętych strategi online na NK, w której musicie rzeczywiście myśleć!


Gry podobne