Handel na rynku

Jak rozpocząć handel?

Rynek pozwala nam handlować trzema podstawowywmi surowcami w grze: drewno, glina i żelazo. Do handlu używamy handlarzy albo Koron.

Jak wystawić ofertę na rynku?

Jeśli nie znajdziemy odpowiedniej oferty na rynku to możemy stworzyć własną. Na obecną chwilę na handlu wymiana jest 1:1 czyli za 100 sztuk gliny możemy dostać w zamian 100 sztuk żelazaalbo drewna.

Aby wystawić ofertę wybieramy zakładkę na rynku “Moje oferty”, a następnie wybieramy co chcemy sprzedać i co chcemy otrzymać w zamian.

wystawienie oferty na rynku

 

Wyższa pozycja oznacza to co chcemy sprzedać, a poniżej wybieramy co chcemy dostać w zamian. Idąc w prawo, położony wyżej suwak pozwala nam wybrać ilość surowców do handlu. Możemy wpisać ją również ręcznie.

Niżej mamy dodatkowe dwa suwaki. Ten z lewej oznacza ile chcemy wystawić podobnych ofert, a po prawej jaki przyjmujemy maksymalny czas podróży handlarza.

Pamiętajcie, że jeden handlarz przenosi jedynie 1000 sztuk surowców.

Co ciekawsze, póki nie zbadacie technologii Cart to nie będzie możliwości przesyłania/odbierania towarów, gdzie czas dostawy przekracza 5 godzin.

Market5.png

Aby zatwierdzić działania klikamy “Utwórz ofertę”.

Market6.png

 

Poszukiwanie odpowiedniej oferty

Jeśli nie chcemy bawić się w wystawianie własnych ofert to możemy poszukać odpowiedniej również na rynku w zakładce “Market”. Tam zaznaczamy rodzaj surowca, który chcemy otrzymać i który chcemy zamienić, działa to podobnie jak przy wystawianiu własnych ofert.

Market give.pngMarket get.png

Później wybieramy maksymalny czas dostawy

Market time.png

Klikamy przycisk do wyszukiwania i gotowe

Results.png

Niżej pojawią nam się oferty spełniające nasze wymagania:

Market offers.png

Wymiana surowców przy użyciu koron

Tutaj podobnie wybieramy jakie surowce chcemy zamienić i jakie dostać.

Get give.png

Wybieramy następnie ilość surowców do wymiany

Amount.png

Zatwierdzamy wybór żółtym przyciskiem i gotowe

Instant.png

Wysyłanie surowców

Aby przesyłać surowce między własnymi wioskami należy wejść w podgląd mapy, znaleźć wioskę do której chcemy przesłać surowce i kliknąć na nią lewym przyciskiem myszy. Pojawi nam się w menu kontekstowym wśród innych ikon ikona jak ponizej:

Sending.png

Wybieramy następnie jakie i ile surowców chcemy wysłać (ich maksymalna ilość zależy od tego ilu handlarzy posiadamy w wiosce, z której wysyłamy surowce).

Send resources.png

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *