Wioski barbarzyńskie

Są to wioski rządzone przez NPC i widnieją na mapie z napisem Barbarzyńska Wioska. Nie różnią się one niczym od normalnych osad graczy. Morale w takiej pustej wiosce jest zawsze na poziomie 100%. Możemy przejmować takie wioski jak każdą inną, nie mają one właściciela i rozwijają się same za surowce jakie wydobywają się w ich kopalniach.
Nie zdziwcie się jak spotkacie jednostki obronne w takich wioskach. Nieaktywni gracz porzucający swoje konta zostawiają na nich wszystko, także niekiedy zapełniony garnizon.

wioski barbarzyńskie na mapie gry

Dlaczego przegrałem walkę z wioską barbarzyńską?

Dobrym przykładem jest jedna z moich walk, gdzie wysłanych 500 włóczników po prostu poległo w walce właśnie na wiosce barbarzyńskiej:

nieudany atak na wioskę barbarzyńską

Co ciekawsze, po przeskanowaniu/przeszpiegowaniu owej wioski nie było tam nic:

szpiegowanie barbarzyńskiej wioski

Jednak widać, że modyfikatory ataków znacznie się różnią i ja mam mniejszy %. Dodatkowo atak był na barbe w innej prowincji, więc wiara była na poziomie 50%, a nie na 100%, gdyż w tej prowincji nie posiadałem Kościoła.

wiara w innej prowincji

Z ciekawszych przypadków mogę wymienić również te, gdzie tuż po przejęciu takiej wioski przez innego gracza doszły moje wojska do niej, których nie mogłem niestety cofnąć i skutek jest taki, że straciłem całą armię do farmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *