Właśnie dziś wystartował Konkurs Piekarniczy w grze Forge of Empires, więc zabierajcie się za zbieraniu niezbędnych składników, które będą niezbędne by rozpocząć pyszne wypieki.

Gdzie znaleźć składniki do wypieków?

Podobnie jak w zeszłym roku, wszelkie składniki zdobędziecie wykonując zadania z jesiennej serii. Na starcie dostępnych będzie 54 zadania szybkie jak i jedno dodatkowe za każdy dzień eventu. Jednocześnie pojawią się 2 linie szybkich zdań. Składniki zdobędziecie również z codziennych wyzwań w swoich miastach jak i ze specjalnych, codziennych zadań.


Aby rozpocząć pieczenie należy otworzyć okno wydarzenia, wybrać przepis i wypełnić go niezbędnymi składnikami (5 różnych składników).

Im więcej wykorzystanych przepisów tym większe są szansę na nagrodę dnia jak i zbierzecie więcej gwiazdek, a to właśnie one zdecydują o właścicielu Wielkiej Nagrody. By ją otrzymać, musicie zapełnić stół pysznymi smakołykami. W zależności od trudności przepisu, za każdy z nich otrzymacie od jednej do trzech gwiazdek. Każda gwiazdka to dodatkowe punkty jakie liczą się w Tabeli Ligowej.


Jakie są nagrody?

Wielka Nagroda to nic innego jak nowy budynek mieszkalny, czyli Wrześniowa Chata. Ulepszyć go będzie można do sześciu razy, a już na 2-gim poziomie zacznie produkować Punkty Rozwoju jak i Punkty Zaopatrzenia. Jednak bez motywacji do pracy się nie obędzie.

Gdy rozbudujecie Wrześniową Chatę na siódmy poziom to dostaniecie 4 punkty rozwoju i będzie możliwość wyboru jednego z trzech domów rodzinnych: rodziny Stawskich, rodziny Kwiatkowskich i rodziny Jabłecznych.


Chata Jabłecznych

Chata Kwiatkowskich

Chata Stawskich

  • Chata Jabłecznych zapewnia bonus do Ataku i Obrony dla miasta.
  • Chata Kwiatkowskich zapewnia dodatkowe 2 Punkty Rozwoju (łącznie 6) po zmotywowaniu.
  • Chata Stawskich zapewnia 15 Towarów po zmotywowaniu.

Dodatkowo, z poprzednich lat na pewno kojarzycie Rozlewnię Cydru. W tym roku też możecie wygrać ten budynek, ale to nie wszystko – pojawi się nowy jego poziom, będzie go można awansować do Kwitnącej Rozlewni Cydru.

Kwitnąca Rozlewnia Cydru

Na koniec, do wygrania są dwa trzy nowe portrety. Dwa z nich zdobędziecie kończąc każdą z lini zadań, a trzeci jak dostaniecie się do Złotej Ligii.

Event potrwa od 10 września do 30 września włącznie.


Gry podobne