Szykujcie się na nowe wydarzenie, które już od dziś będzie miało miejsce w grze Plemiona (Tribal Wars). Wszystko zacznie się od oblężenia ogromnego zamku, w którym jak głoszą legendy ukryty wiele cennych medali, a mając je tylko dla siebie możemy zyskać ogromną przewagę na polu walki. Jeśli posiadane przez Was wojsko nie ma czasu brać udział w takim oblężeniu to warto tam posłać najemników, dzięki czemu po zdobyciu murów i Wam przypadnie nagroda w postaci skradzionych medali.

Wydarzenie rozpocznie się właśnie dziś na każdym normalnym świecie jak i Arkadiach i potrwa aż do 17 września. Wiem, że zaczęła się szkoła, ale pierwszy miesiąc jest zawsze luźny i spokojnie możecie zająć się swoimi kontami.


Jak cała walka wygląda od środka?

Jak tylko rozpocznie się wydarznie poszukajcie ikony płonącego zamku, która powinna znajdować się w prawym górnym rogu ekranu gry. Kliknijcie na nią i zobaczycie mapę z punktami, na których możemy wspierać działania oblężnicze.

Obszary oblężenia w Plemionach

Oblężenie dzieli się na trzy części bombardowanie, najazd i ostrzał morski. Przy bombardowaniu każde napełnienie paska postępu daje nam punkt uszkodzeń zamku. Podczas najazdy wypełniony pasek dodaje od 1 do 5 punktów uszkodzeń zamku, a w przypadku ostrzału morskiego zapełnienie paska sprawia, że paski bombardowania i najazdu zapełniają się w połowie.


Jak zapełniać paski? Wystarczy, że do każdego z tych trzech obszarów skierujemy pewną ilość najemników. Niestety po każdym wsparciu należy spokojnie odczekać pewien czas zanim będziemy mogli wspierać oblężenie ponownie, ale z drugiej strony można pominąć ów czas poświęcając jednego z najemników. Wspierając bombardowanie wypełniamy pasek o 4 punkty i dopiero po 10 minutach można ponownie wysłać wsparcie. O podobną ilość punktów zapełnia się pasek najazdy podczas naszego wsparcia, ale tutaj oczekiwanie na wysłanie kolejnego najemnika wynosi 30 minut. Przy wspieraniu ostrzału morskiego dodawane jest po jednym puncie do pasku bombardowania i najazdu, a czas oczekiwania na kolejne wsparcie to godzina.

Etap niszczenia zamku

Każdy zamek ma określoną ilość punktów życia, gdy PŻ spadnie do poziomu równego 0 to mury zawalają się, a sam zamek zostaje w pełni zniszczony. Wszystkie skrywane w nim medale dzielone się po równo pomiędzy wszystkich oblegających i po chwili na miejsce zniszczonego zamku wyrasta kolejny, ale tym razem potężniejszy i co za tym idzie, zawierający znacznie więcej medali.

Pamiętać należy także, że ilość zdobytych medali zależy od naszego miejsca w rankingu każdego obszaru (bombardowanie, najazd, ostrzał morski) i im wyżej jesteśmy na tych listach tym więcej medali przypada nam w udziale.


Po co są te medale?

Otóż je wykorzystacie w specjalnym, zamkowym sklepie, gdzie wymienić je można na ciekawe przedmioty i bonusy. Wszystko co kupicie zostanie z Wami już na zawsze! Wśród najciekawszych przedmiotów dostępnych za medale znajdziemy:

  • Pułapki wybuchowe do wysadzania murów
  • Wojenna mobilizacja – przyśpiesza tworzenie wojska o 25%, ale obniża nam jednocześniej wydobycie surowców o 10%
  • Wzmocnienie szlachcica – zwiększa o 5 puntków zbite poparcie przy ataku szlachcicem
  • Amulet strapionych – przyśpiesza wojsko przy misji wspierającej

Sklep zamkowy za medal

Wszystkie bonusy, te wymienione powyżej i te pominięte działają czasowo, głównie 2 dni od aktywacji.

Pamiętajcie, żeby wykorzystać wszystkie medale przed końcem wydarzenia, w przeciwnym wypadku stracicie te, które pozostaną.


Gry podobne