Dziś gracze są zasypywani nowymi grami MMORPG. Obecnie na rynku są ich setki, jedne dobre, a inne nie nadające się do normalnego użytku. Na wiele z nich ciągle czekamy, ale życie nauczyło wielu fanów tego gatunku, że realia często nie są tak cudowne jak oczekiwania i czasami wyczekujemy na upatrzony tytuł od kilku miesięcy, albo rok czy dłużej i na końcu zostajemy z… wiecie czym. Przykładem ponadczasowej gry jest z pewnością World of Warcraft, którego baza graczy zaludniłaby niewielki kraj. Jednak o wielu dobrych, ba bardzo dobrych produkcjach zapominamy i z miesiąca na miesiąc odchodzą w niepamięć. Dlatego dziś pragniemy przypomnieć wam niektóre tytuły, do których z pewnością warto powrócić.

Alganon Online

Alganon to darmowa gra fantasy MMORPG od Quest Online, która zadziwiła graczy tym, że możemy w niej rozwijać postać nawet będąc offline. Do wyboru mamy takie rasy jak Asharr jak i Talrok Kujix. Warto sobie przypomnieć na chwilę prezentowaną produkcję.


[youtube id=”tVGJ63aSO64″ width=”673″ height=”356″]

Ryzom

Ryzom, znana także jako The Saga of Ryzom, to gra MMORPG oznaczona jako sci-fi fantasy, z racji tego że znajdziemy w niej zarówno elementy science fiction jak i fantasy. Stworzona przez studio Nevrax jest obecnie własnością Winch Gate. Gra jako jedna z pierwszy implementowano system zmieniającej się pogody wraz z kolejnymi sezonami. Kontrolowane przez AI mobki cechują się złożonymi zachowania, możemy tutaj podziwiać jak choćby zwierzęta polują razem w stadzie. Co ciekawsze, po części był to już sandbox pozwalający graczom tworzyć własne zaklęcia czy ataki.

[youtube id=”-lwSC3Pjlfc” width=”673″ height=”356″]


Runes of Magic

Runes of Magic to darmowa gra fantasy MMORPG stworzona przez tajwańskie studio Runewalker, którą na chwilę obecną po polsku wydaje Gameforge. Akcja gry usytuowana jest na mitycznej ziemi Taborea, gdzie nie brakuje nam tradycyjnych zadań, dungeonów i gildii. Są tutaj również dynamiczne walki PvP, możliwość budowania domostw czy zamki gildyjne. Do tej pory doczekaliśmy się w niej mnóstwa nowości jak i wielu rozszerzeń takich jak choćby: The Elven Prophecy, The Elder Kingdoms, Lands of Despair i Fires of Shadowforge.

[youtube id=”MimV2u6PBi8″ width=”673″ height=”356″]

Dragon Oath

Dragon Oath, znana również pod nazwą Tian Long Ba Bu (TLBB) w Chinach. To darmowa gra MMO opracowana i wydana przez Changyou i Sohu, która pierwszy raz ujrzała światło dzienne w maju 2007 roku. Fabuła gry opiera się na powieści Louisa Cha Demi Gods i Semi Devils. Gra po wielkim sukcesie w rodzimym kraju szybko wypuściła swoje korzenie na całą Europę.


[youtube id=”0ogKPPRirOA” width=”673″ height=”356″]

Anarchy Online

Anarchy Online jest to sieciowa gra multiplater opublikowana przez Funcom, norweskie studio gier online. Wydana została latem 2001 roku i jako pierwsza gra MMO posiadała świat sci-fi, dynamiczne misje i zadania, instancje, darmowego triala itd. Gra przenosi nas na pustynną planetę Rubi Ka, źródło cennego minerały Notum. Wcielamy się tutaj w rolę kolonisty, który pragnie posiąść wszystkie skarby tej planety. Po 12 latach istnienia gra Anarchy Online stała się jedną z najstarszych gier swojego gatunku.

[youtube id=”IA2ucttg7fE” width=”673″ height=”356″]


Gry podobne