Nowa gra przeglądarkowa dla fanów serii Star Trek? No to niezła niespodzianka, ale czy naprawdę? Star Trek: Alien Domain pozwoli nam dołączyć albo do walki po stronie Federacji lub po stronie walecznych i jakże agresywnych Klingonów. Tak czy siak będziemy eksplorować kosmos i podbijać nowe światy, ale czy „podbijać” było w słowniku twórcy Federacji? 

Oczywiście nic nie zdziałamy bez odpowiednich surowców i jeśli nie potrafimy nimi odpowiednio zarządzać to zakończymy swoją karierę w grze niemalże tak szybko jak ją rozpoczęliśmy. Czeka nas więc w Star Trek: Alien Domain zbieranie surowców, rozwój najnowszych technologii jak i budowanie olbrzymiej flotylli statków, a wszystko po to aby mów rozbudować jak i chronić naszą kolonię i również te nowe, które założymy po pewnym czasie.

start trek alien domain

Grę dla nas wyda GameSamba, ale stworzyły ją dwa studia NGames przy współpracy z CBS Interactive. Niestety nikt nie określił kiedy gra miałaby mieć swoją premierą.

Z drugiej strony nastawiam się dość sceptycznie do tego tytułu choć sam jestem wiernym fanem Star Treka, ale czy nie skończy on podobnie jak Star Trek: Infinite Space?