Studio Citadel ruszyło właśnie z kampanią na Kickstarterze promując swoją najnowszą grę sandbox MMO o nazwie Shards Online. Podobno testy alpha ruszają z końcem bieżącego roku, a teraz wypuszczono już pierwszy zwiastun gry jak i kilka zdjęć z rozgrywki. 

Shards Online osadzono w multiuniwesum, gdzie półbogowie rywalizują ze swoim stwórcami (bogami). Gracze mogą odkrywać, a nawet i tworzyć całe wszechświaty, a każdy z nich może mieć własne zasady, mechanikę i opowieść w tle. Możemy w nich zająć się poszukiwaniem skarbów, albo uczyć nowych umiejętności od starożytnych cywilizacji. Wszystko po to, aby gracze mogli doświadczyć prawdziwie hardcorowego PvP na różnorodnych mapach, które zaprezentują nam klimaty sci-fi, fantasy jak i możemy wylądować równie dobrze w gęstej dżungli, w której żyją dinozaury.


[youtube id=”gIsB0vWqbRI” width=”673″ height=”356″]

Będziemy mogli tworzyć świat, w którym staniemy się bogami, albo skorzystamy jako normalni ludzie z tego co utworzą nam inni.

Więcej informacji już niedługo, ale to co już wiemy brzmi na tyle ciekawie, aby przyjrzeć się Shards Online w przyszłości jeszcze bliżej.Gry podobne