Twórcy popularnych Plemion jak i Plemion 2, studio InnoGames, właśnie uruchomiło fazę otwartych testów beta swojej nowej gry strategicznej MMO Rising Generals. Podczas przygotowań do kolejnej fazy, wydawca podjął współpracę z amerykańskim projektantem Bruce’m Shelley’em, który pokazał co potrafi podczas pracy przy Civilization czy Age of Empires. W Rising Generals gracze przejmują kontrolę nad bazą wojskową, bronią się w niej przed napastnikami jak i rozbudowują własną armię i badają nowe technologie.

W Rising Generals gracze dostają dostęp do swojej własnej bazy wojskowej pełnej wyspecjalizowanych jednostek gotowych do szkolenia, ale samo zarządzanie bazą nie zostało przygotowano dla nas w 3D, co jest typowe dla tego gatunku gier. Znajdziemy w swojej bazie Koszary jak i wiele budynków produkcyjnych, które zarówno służą do tworzenia armii jak i generowania surowców potrzebnych do dalszej rozbudowy.

Rising Generals_5

Na początku nie mamy wielkiego wyboru jeśli chodzi o dostępne jednostki, ale wraz z rozbudową przyjdzie nam się zarządzać już bardziej zaawansowanymi jednostkami, będą więc zarówno helikoptery jak i czołgi itd. Każda jednostka wymaga czasu na rekrutacje, ale po nim pojawia się automatycznie w bazie. Wszystko można przyśpieszyć dzięki walucie premium, zarówno tworzenie armii jak i budowę czy ulepszenia.

Gdy już zbudujemy swoją armię możemy ją wysłać do ataku na innych graczy, dzięki czemu możemy z ich baz zrabować dodatkowe surowce potrzebne do dalszych ulepszeń w naszej bazie. Tak naprawdę mamy dwa dostępne ataki skierowane w graczy, w celu zrabowania surowców wysyłamy armię z rozkazem „raiding”, a jeśli chcemy przejąć kontrolę nad obcą bazą to wysyłamy wojska z rozkazem „capturing”.

WARTO ZOBACZYĆ  Penguin Warfare, czyli pierwsza strzelanka online od Snail Games

[youtube id=”MpMBOYxLSQg” width=”673″ height=”356″]

Oczywiście nie zabrakło sojuszy, które tutaj nazwano Battle Group, możemy je stworzyć sami albo dołączyć do już istniejących. A na mapie świata podejrzymy wszystkie bazy, sprawdzimy które są pod naszą kontrolą, a które kontrolują inni graczy, plus możemy sprawdzić czy nie ma w pobliżu naszych sojuszników.

Gra Rising Generals dostępna jest w wersji przeglądarkowej jak i w przyszłości pojawi się także na urządzeniach mobilnych, na Androidzie jak i na iOS. Wydawca planuje wydać grę w 14-stu różnych językach, ale to dopiero w przyszłości, bliżej nieokreślonej.