Nowoczesna gra wojenna z elementami strategii trafi na Androida i iOS. Chodzi o dzisiejszą zapowiedź studia InnoGames (Grepolis, Plemiona), która dotyczy krosplatformowej strategii MMO Rising Generals, gdzie walki prowadzić będziemy za pomocą czołgów, różnej maści pokazdów i setek zabójczych samolotów jak i statków morskich. Co więcej gra pojawi się także na przeglądarkach, więc nie tylko mobilni użytkownicy będą cieszyć się nową rozgrywką.

Obecnie możemy zapisywać się do nadchodzących testów beta, które rozpoczną się wraz z nadejściem lata.


“We want the Rising Generals players to experience a feeling of thrill and exhilaration in a short time period. Immediacy, accessibility and sensory feedback are core aspects of the game”

W tworzeniu Rising Generals brało udział wiele znanych person i tutaj warto zwrócić uwagę, że wśród nich była legenda Bruce Shelley, znany z prac na serią Civilization i Age of Empires.

W grze wcielamy się w rolę dowódcy bazy wojskowej, którą należy szybko rozbudować i wyszkolić w niej odpowiednie jednostki, aby móc się zarówno bronić przed najazdem innych graczy jak i atakować wrogie bazy. Dodatkowo za pomocą licznych badań możemy opracować technologię znacznie wpływającą na naszych generałów czy oficerów dając im tym samym rózne bonusy i dodatki.

Grafika w grze będzie w pełni 3D, a spora liczba dostępnych jednostek (w sumie 20 rodzajów) da nam pole do popisu w planowaniu strategii.Gry podobne