Resident Evil 2 – kody do sejfów, szafek i zamków

Wiesz, w Resident Evil 2 spędzasz większość czasu na komisariacie Raccoon City Police Department i serio – twórcy nie odwalili tu roboty na pół gwizdka. Każdy korytarz, każdy pokój kryje coś ciekawego, a jeśli nie wiesz, gdzie szukać, łatwo coś przegapić. No i tu wchodzą w grę sejfy i szafki, bo w tych małych, zamkniętych miejscach czai się mnóstwo przydatnych rzeczy – amunicja, ulepszenia broni, torby powiększające ekwipunek i inne gadżety, które sprawiają, że gra staje się odrobinę łatwiejsza.
I co najlepsze – kody do sejfów są uniwersalne, więc nie ma znaczenia, czy grasz Leonem, czy Claire. Szafki natomiast mają prostsze zabezpieczenia – zwykłe trzyznakowe kody literowe – ale i tak warto je znać, bo każda zdobyta amunicja albo ulepszenie może uratować Ci skórę w krytycznej chwili.
Jak otwierać sejfy i szafki?
Zanim wyruszysz szukać skarbów, warto wiedzieć, jak w ogóle je otworzyć:
Sejfy: To taki mini-łamigłówkowy patent. Obracasz pokrętłem w lewo i w prawo, wybierając odpowiednie liczby w dokładnie tej kolejności, w jakiej podano kod. Liczy się wszystko – każdy ruch pokrętłem, bo inaczej sejf nie zaskoczy. Trochę jak w starych filmach o napadach, tylko że tu walka toczy się o życie, a nie o banknoty.
Szafki: Prosto jak drut – wpisujesz trzy litery w kłódkę i gotowe. Czasem wskazówka do kodu jest w tym samym pokoju, czasem trzeba się trochę pogimnastykować wzrokiem i wpaść na pomysł.
Sejfy w Resident Evil 2
Sejf #1 – torba na ekwipunek
Gdzie go znaleźć: Pierwsze piętro komisariatu, zachodnie biuro. Wchodzisz do gabinetu przy zachodniej części budynku.
Co warto wiedzieć: W pokoju może czaić się przeciwnik, więc lepiej mieć gotową broń i trochę zdrowia, bo niespodzianki w Resident Evil 2 to norma.
Kod: 9 w lewo → 15 w prawo → 7 w lewo
Ten sejf jest szczególnie przydatny, bo torba na ekwipunek od razu daje więcej miejsca i możesz zacząć zbierać wszystkie znajdźki bez obawy, że szybko zabraknie miejsca w plecaku.
Sejf #2 – ulepszenie pistoletu
Gdzie go znaleźć: Drugi poziom komisariatu, poczekalnia wschodnia. Możesz tam dotrzeć już stosunkowo wcześnie, więc warto nie odkładać wizyty.
Kod: 6 w lewo → 2 w prawo → 11 w lewo
Dlaczego warto: Ulepszenie pistoletu daje przewagę w pierwszych starciach. Lepsza celność, większa siła ognia – małe rzeczy, a robią różnicę, zwłaszcza gdy brakuje amunicji.
Sejf #3 – ulepszenie strzelby
Gdzie go znaleźć: Kanały, po rozwiązaniu zagadki z bezpiecznikami w kształcie figur szachowych. Po rozwiązaniu łamigłówki idziesz mostkiem, a potem w prawo do końca kanałów – tam czeka ostatni sejf.
Kod: 2 w lewo → 12 w prawo → 8 w lewo

Co w nim jest: Ulepszenie strzelby sprawia, że starcia w wąskich korytarzach kanałów stają się o wiele prostsze, bo jeden strzał potrafi wyeliminować kilku przeciwników naraz.
Szafki w Resident Evil 2
Szafka #1 – amunicja do strzelby
Gdzie: Szatnia w pomieszczeniu z prysznicami. Kod jest zapisany na białej tablicy w pokoju operacyjnym.
Kod: CAP
Dlaczego warto: Już kilka strzałów więcej może uratować Ci życie w pierwszych etapach gry, więc nie lekceważ szafek.

Szafka #2 – amunicja do magnum
Gdzie: Trzecie piętro komisariatu, przy dziurze w ścianie. Wskazówka do kodu znajduje się w rolce filmowej – mały easter egg od twórców.
Kod: DCM
Dlaczego warto: Magnum to broń do poważnych starć, więc każda dodatkowa amunicja jest na wagę złota.
Szafka #3 – amunicja do magnum
Gdzie: Sterownia w kanałach. Podpowiedź do kodu ukryta jest na plakacie koncertu jazzowego.
Kod: SZF
Dlaczego warto: To ostatnia szafka w tej serii, więc nie zapomnij o niej przed końcową rundą w kanałach.
Tip dla graczy: Z tymi kodami otworzysz wszystkie sejfy i szafki w grze. Dla Leona zawartość jest taka, jak opisana powyżej, natomiast Claire dostaje alternatywne ulepszenia i amunicję, dopasowane do jej zestawu broni.






