Praktycznie rok temu, studio Disney Interactive podpisało kontrakt z koreańskim deweloperm Smilegate (SMITE) w związku ze stworzeniem nowej gry MOBA, która będzie opierała się na postaciach z komiksów Marvela. Gra otrzymała kodową nazwę Project PK. Jednak na tegorocznych targach G*Star 2013 dowiedzieliśmy się, że grę tworzy spółka córka Smilegate, czyli Pentakill Studio i stąd pewnie zmiana nazwy całego projektu z Project PK na Project Pentakill.

Ciekawostką jest to, że nie wspomniano w tym roku o postaciach z Marvel'owskich komiksów, a przecież miałby być, jak i kilka znanych superbohaterów spoza tego grona, znanych z popularnych mitów i legend. Co więcej, zdjęcia, które zobaczycie poniżej w ogóle nie mają nić wspólnego z wymienionymi wcześniej bohaterami.


Project-Pentakill-artwork

Co się tak naprawdę stało? Czy Marvel się wycofał, czy nie dogadali się między sobą z Disney Interactive? Tego nie wiem i w sumie ciężko teraz cokolwiek powiedzieć bez oficjalnego komunikatu ze strony Smilegate. Tak czy inaczej Project Pentakill wyjdzie w przyszłym roku, a deweloperzy reklamują nowy tytuł jako MOBA nowej generacji


Gry podobne