W najnowszej aktualizacji ROOTS do PEAK wprowadzono sporo nowych smaczków, a jednym z nich jest Hot Dog – nowy przedmiot konsumpcyjny. Sam Hot Dog to jedno, ale najciekawsze jest wyzwanie z nim związane: Competitive Eating Badge, czyli odznaka za zjedzenie trzech Hot Dogów w 5 sekund lub mniej. Zdobycie tej odznaki odblokowuje również Beer Hat, kosmetyczny kapelusz, który można pochwalić się przed innymi graczami.
Jak zdobyć Competitive Eating Badge?
Żeby zdobyć odznakę, musisz zjeść 3 Hot Dogi w 5 sekund lub krócej. Na szczęście jest kilka sposobów, by sobie to ułatwić, w zależności od tego, czy grasz w grupie, czy solo.
W grupie
Najłatwiej zdobyć odznakę w grupie trzech lub czterech graczy. Hot Dogi pojawiają się przy ognisku po osiągnięciu szczytu każdego biomu. Jeśli jesteście w drużynie, możecie wywołać trzy lub więcej Hot Dogów w Shore, docierając do ogniska. Kluczowe jest, żeby mieć czysty ekwipunek, bo wtedy wszystkie Hot Dogi można od razu zebrać i zjeść jeden po drugim, przytrzymując lewy przycisk myszy i szybko przełączając się do następnego Hot Doga.
Warto pamiętać, że Hot Dogi pojawiają się losowo – czasem w miejscu ogniska może wylosować się Marshmallow zamiast Hot Doga. W takim wypadku warto trzymać Hot Dogi w plecaku i przejść do kolejnego biomu, aż znajdziesz brakujący Hot Dog.
Solo
Dla graczy grających w pojedynkę zdobycie odznaki jest trudniejsze, ale możliwe. Najlepiej wybrać Tenderfoot difficulty, by ułatwić sobie zadanie.
Proces wygląda mniej więcej tak:
- Shore – dotrzyj do ogniska i sprawdź, czy pojawił się Hot Dog. Jeśli nie, rozpocznij poziom od nowa. Nie jedz go od razu, tylko schowaj w plecak.
- Tropics/Roots – wspinaj się dalej i przy kolejnym ognisku spróbuj zdobyć następnego Hot Doga. Jeśli wylosuje się Marshmallow, kontynuuj podróż.
- Alpine/Mesa i Kiln – na ostatnich ogniskach staraj się zebrać brakujące Hot Dogi, aż uzbierasz w plecaku wszystkie trzy.
Pamiętaj, że Hot Dogi pojawią się tylko przy ogniskach, nie w bagażu, a RNG (losowość) może spłatać figla. Dlatego cierpliwość jest kluczowa. Między ogniskami dbaj o zapasy: Trail Mix, Airline Food, owoce i grzyby pomogą ci nie umrzeć z głodu podczas wspinaczki.
Jak zjeść Hot Dogi i zdobyć nagrody?
Gdy już masz 3 Hot Dogi w plecaku, wystarczy je umieścić w hotbarze i zjeść kolejno, przytrzymując przycisk użycia. Jeśli zrobisz to w 5 sekund lub krócej, odblokujesz Competitive Eating Badge i otrzymasz Beer Hat.

Pasjonat gier MMO i typowo społecznościowych aplikacji. Redaktor naczelny portalu Desercik i twórca wielu innych portali nie tylko o grach. Codziennie porusza zagadnienia związane z marketingiem internetowym na swoim prywatnym blogu. Wieczorami czas spędza z córką, a gdy zaśnie zaczynać grać… grać w to co najlepsze.


