Tinker Games, studio rodem z Indonezji, stworzyło grę 2D side-scrolling o nazwie Pale Blue. Gra uzbierała właśnie fundusze na Kickstarterze co pozwoli twórcom całkowicie ukończyć projekt i wydać go jeszcze w tym roku na pecety.

Na pierwszy rzut oka gra wydaje się być zwykłym hack’n’slashem, ale jeśli przyjrzeć się jej bliżej to zobaczymy iż pozwala nam się wcielić w „złą” postać o imieniu Ellen, która przy użyciu swoich potwornych umiejętności walczy przeciwko superbohaterom z całego świata rozsiewając tym samym terror wśród mieszkańców, jakiego ludzkość jeszcze nigdy nie doświadczyła.


Tak, naszym zadaniem jest zniszczenie świata, a dokonamy tego krok po kroku, misja za misją. Dodatkowo możemy wejść do tajemniczych dungeonów, charakterystycznych dla tego gatunku. Odkryć w nich ukryte etapy, w których będziemy musieli wykonać dodatkowe zadania, ale również należy w nich zachowywać się niezwykle cicho, aby nie zwrócić na siebie uwagi strzegących strażników.

Pale Blue

W innym przypadku będziemy musieli stanąć w obronie „czegoś” (sam nie wiem jeszcze czego) i kombinować w trybie podobnym do tower defense.


[youtube id=”a9juG7a0TWc” width=”673″ height=”356″]

Gra Pale Blue zaoferuje nam także „zniszczalne” środowisko, wymagające puzzle i wiele możliwych zakończeń.


Gry podobne