Jagex, studio stojące za popularną grą przygodową f2p RuneScape.com, która w tym roku została nominowana do nagrody BAFTA, zakończyło głosowanie nad losem Old School RuneScape. W przeciągu zaledwie dwóch tygodni prawie pół miliona graczy wyraziło swoje poparcie dla odtworzenia wersji gry z sierpnia 2007 roku. Old School RuneScape będzie dostępne od dziś dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Wszyscy, którzy już w ubiegłym tygodniu opowiedzieli się za przywróceniem oldschoolowego RuneScape, otrzymali możliwość zagrania w wersję preview. Dziś głosowanie dobiegło końca i nowy serwis jest dostępny dla wszystkich fanów. Przez następne 6 miesięcy serwis będzie darmowy, a pieczę nad nim obejmie oddany zespół kilku projektantów. Jednak zawartość Old School RuneScape będzie w dużej mierze zależeć od samych fanów, którzy regularnie będą mogli oddawać głosy na preferowane aktualizacje. Phil Mansell, producent wykonawczy RuneScape, powiedział: ­̶ Pomimo że w głosowaniu uczestniczył tylko ułamek wszystkich użytkowników RuneScape cieszy nas, ile osób zaangażowało się w tę inicjatywę. Od samego początku wiedzieliśmy, że projekt spotka się z żywym zainteresowaniem fanów.

sam1runescape


Teraz możemy zapewnić im serwis Old School RuneScape oraz zobowiązać się, że wszystkie aktualizacje będą z nimi uzgadniane. Regularnie będziemy przeprowadzać ankiety, aby na bieżąco śledzić preferencje użytkowników odnośnie treści jakie mają znaleźć się w grze. Mansell dodał: ­̶ Bez wsparcia i oddania społeczności graczy na pewno nie udałoby nam się przywrócić wersji z 2007 roku. Nasi fani są dla nas najważniejsi i od początku mieli ogromny wpływ na kstzałt RuneScape – ich życzenia są dla nas rozkazem. Rok 2013 będzie najważniejszym rokiem w dotychczasowej historii RuneScape, a fani gry będą jego centralnym punktem.

Użytkownicy RuneScape są zgodni, że wersja gry z 2007 roku była najbardziej charakterystyczna ze wszystkich – od tamtego czasu regularnie wprowadzano ulepszenia, w tym nowy silnik graficzny i dźwiękowy oraz unowocześniony system walk, co tydzień ukazują się również nowe questy i aktualizacje. Serwery Old School RuneScape ruszyły dziś!


Gry podobne