Studio EA Mobile właśnie udostępniło najnowszą aktualizację do swojej bijącej rekordy popularności gry o walkach zombie z roślinami, czyli dobrze nam znanej apki Plants vs Zombies 2, która od ładnych paru miesięcy dostępna jest za darmo zarówno na Androida jak i iOS.

Aktualizacja o której dziś wspominam zwie się „Letnie Noce” (z ang. Summer Nights) i przenosi nas ona na nowe poziomy, gdzie spotkamy kolejnych, nieznanych dotąd żywych trupiaków jak i wiele innych nowości, ale niestety tylko na ograniczony czas.


Plants vs Zombies 2

Od dziś do 13 sierpnia możemy przechodzić nowe poziomy zwane Pinata Party i odblokować przy okazji specjalną edycję roślinek, a dokładnie Strawburst, która rzuca wybuchowymi truskawkami w zombiaki. Jak to robi? Otóż na owej roślince automatycznie rosną co jakiś czas truskawki, a my musimy jedynie na nią tapnąć, aby aktywować atak. Co więcej, możemy strzelić truskawką zanim w pełni dojrzeje, ale taki strzał będzie o wiele mniej efektywny i zada niewiele obrażeń przeciwnikowi. Zauważcie, że dojrzała już truskawka może pokonać nawet kilku umarlaków jednocześnie, więc opłaca się czekać. Nową roślinę możemy wypróbować za darmo i później kupić ją w sklepie gry za około 5 dolców.

To jeszcze nie koniec, bo Letnie Noce pozwolą nam powalczyć z nowymi wrogami, wliczając w to zombiaki takie jak Hot Dog Imp. Dodatkowo dostępne będą nowe kostiumy i o ile dobrze pamiętam będzie tutaj kolejnych pięć pozycji do wyboru. Mało Wam jeszcze? Do 13 sierpnia zdobędziecie znacznie więcej power-up’ów niż dotychczas, oczywiście za każdą wygrane.


Na koniec wspomnę jedynie, że gracze mogą bawić się także w specjalnym trybie Vasebreaker. Pojawią się także kolejne, powtarzalne zadania dla gier takich jak Wild West, Far Future czy Dark Ages.


Gry podobne