Znalazłem dziś ciekawą infografikę na temat tego kto i w jakim wieku gra w gry społecznościowe, a do tego dodano podobne statystyki jeśli chodzi o mobilne aplikacje. Badanie przygotowała firma SponsorPay. Mnie najbardziej zaskoczył fakt, że zarówno w grach społecznościowych jak i mobilnych góruje populacja reprezentująca płeć piękną. Pomyślelibyście? Kobiety częściej grają niż mężczyźni? Pewnie dlatego, że każdy prawdziwy facet woli gry MMO, gdzie można tonąć w krwi swoich wrogów, choć patrząc na gry jakie powstają na Facebooku to wcale nie odbiegają pod względem poziomu agresji o tych klientowych, albo przeglądarkowych spoza społecznościówek.

Jak widać na inforgrafice najwięcej gra osób w przedziale wiekowym między 25-tym, a 34-tym rokiem życia, ale to odnosi się do mobilnych gier, bo jeśli mówić o grach społecznościowych to wyraźnie widać, że wolą je osoby starsze, po trzydziestce. Ale nie spodziewałbym się, że grają w nie osoby po pięćdziesiątce, a nawet po sześćdziesiątym roku życia. Wasz dziadek, albo babcia grają w coś?


infografika-facebook-mobilne

Dodatkowo pokazano nam najpopularniejsze gry, są to kolejno: Texas Holdem Poker, FarmVille 2, Monopoly Millionaires, Words With Friends, Candy Crash Saga i niedawno opisywana na ramach Desercika gra Angry Birds Star Wars.  

Pełną infografikę znajdziecie tutaj.Gry podobne