Studio Zynga po raz pierwszy pokazuje nam trailer z przerabianej właśnie gry Empires & Allies. Gra bez wątpienia jest próbą wskrzeszenia jednej z najpopularniejszych niegdyś strategii, która miała swoje pięć minut na Facebooku i którą zamknięto w 2013 roku. W nowej, odpicowanej wersji przejmiemy kontrolę nad własną armią, ale nie wystarczy do walki nam jedynie siła i ilość wojska, potrzebować będziemy także odpowiedniej strategii.

W poniższym materiale wideo przenosimy się do kwatery głównej studia Zynga, gdzie Mark Skaggs, osoba odpowiedzialna za projekt Empires & Allies, rozmawia z Cameron McNeil (projektantką gry) o tym co gracze mogą spodziewać się po odnowionym tytule.


[youtube id=”r5b0nU5KkCM” width=”673″ height=”356″]

Gra Empires & Allies pozwoli nam zmierzyć się z ugrupowaniami terrorystycznymi, które pragną podbić cały świat, a jedyną ich przeszkodą stajemy się my. Oczywiście najpierw zajmiemy się budowaniem bazy, możemy podszkolić się w trybie dla pojedynczego gracza, aby później z pełnym impetem wkroczyć do walk przeciwko innym użytkownikom. Grabieże baz pozwolą nam zebrać dodatkowe surowce na rozbudowę własnych włości.

W niektórych regionach świata można już testować Empires & Allies, a jej premiera odbędzie się w ciągu najbliższych miesięcy, nie podano niestety dokładnej daty. Niedługo jednak dowiemy się czegoś więcej i szybko was o tym poinformujemy.Gry podobne