Jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku otworzyła właśnie swoje podwoje, a mowa tutaj o grze MMORPG Guild Wars 2, chyba każdy fan grał w pierwszą część choć przez kilka godzin. Postanowiłem opisać tutaj pierwsze kroki w grze. Pierwszą rzeczą jaką zobaczymy jest launcher i ekran wyboru postaci, który wygląda wprost imponująco, mamy tutaj także listę serwerów, z których zazwyczaj są dwa najbardziej zapchane, więc wybieramy jeden z nich i dołączamy do gry.

Guild Wars 2 poczatki


Tworzenie postaci wygląda inaczej niż to, do którego się przyzwyczailiśmy i pozwala nam nawet na wybór naszej biografii, dobierając przy tym różnego rodzaju opcje, ale Guild Wars 2 koncentruje się bardziej na całej historii postaci, która jest zazwyczaj dość dynamiczna, a my od czasu do czasu wybieramy różne działania, ale to tylko niewielka część tego co można tutaj wykonać. Każda postać w grze wygląda inaczej, każda ma inny cel, zapomnijcie o grze w stylu „idź tam i zabij tego i tamtego”.

Guild Wars 2 poczatki 1

Z walki w grze wyciągnięcie maksimum przyjemności odkąd w grze nie można wydzielić takich postaci jak healer czy tank. Każdy z nas może wybrać skille takie jakie chcemy, nie ma jakiś klasowych ograniczeń. Jeśli chcecie przetrwać w walce dłużej niż inni to polecam wybrać więcej opcji leczących niż bojowych, gdyż przypominam nie ma tutaj jednostek leczniczych, które uratują nasz tyłe, każdy musi dbać o siebie.


Guild Wars 2 poczatki 2

System craftingu może Wam przypominać te znane z większości gier MMORPG, ale tutaj w Guild Wars 2 jest bardziej złożony, musimy uczyć się „recept” i posiadać odpowiednie materiały, więc krótko mówiąc odkrywamy je ucząc się ich. Ciekawe jest to, że aby złożyć cały przedmiot to musimy najpierw utworzyć części, a później je poskładać. Ale mimo że niektóre przedmioty będą wyglądać podobnie to różnią się jakością zależną od procesu tworzenia.

Guild Wars 2 poczatki 3


Guild Wars 2 oferuje nam niesamowite doświadczenia, historia w grze opiera się na licznych misjach, które okraszone zostały wspaniałymi dialogami kinowymi, a my mamy wolny wybór kolejnego kroku jaki chcemy wykonać w grze, gameplay jest niezwykle „gładki”, a walka stworzona ze świeżym spojrzeniem i pewną nutką dynamiki spełni nawet pragnienia nałogowych graczy.


Gry podobne