W najnowszym materiale wideo udostępnionym przez InnoGames dowiadujemy się o „gościnnych rasach”, które po raz pierwszy pojawią się w Elvenar. Póki co jest to dopiero pomysł i team ciągle pracuje nad jego dopieszczeniem, ale myślę że w przeciągu kilku kolejnych tygodni pierwsze efekty prac będą widoczne dla każdego.

Tak czy inaczej będzie to zupełnie coś nowego zwłaszcza, że większość graczy jest w grze od jej początku i z pewnością zdążyli już zbadać większość dostępnych technologii. Ale co z tymi co zbadali już je wszystkie? Co będzie z Nimi dalej? Czy to już dla nich koniec gry? Nie, bo jak już wspomniałem wcześniej z ratunkiem przychodzą „gościnne rasy”.


Gościnne rasy

Jak się okazuje, niegdyś ziemie Elvenar zamieszkiwały także inne rasy, ale jakieś nieznane wydarzenie sprawiło, że wymarły one wszystkie i pozostały jedynie Elfy obok których rozwinęli się także Ludzie, ale ich już znacie. Po zbadaniu wszystkich obecnych technologii nasi naukowcy zdobyli mnóstwo doświadczenia i odkryli sposób jak ożywić starożytne rasy. Tym samym pojawi się nowe drzewko technologiczne, w którym każdy segment pozwoli odkryć zupełnie inną rasę. To z kolei pozwoli nam zbudować dotąd nieznane budynki jak i będziemy w stanie ulepszyć już te istniejące. Wszystko dlatego, że nowa rasa pozwoli nam się uczyć od siebie nowych technik. Jednak świeżo ożywiona rasa jest na starcie niezwykle słaba i musimy im pomóc stanąć na nogi.

Rasa opuszcza miasto i osiedla się na okolicznych ziemiach

Rasa opuszcza miasto i osiedla się na okolicznych ziemiach


Aby doprowadzić ich kulturę do dawnej świetności będziemy musieli dostarczyć im nieco miejsca, w którym będą mogli zbudować swoją własną, małą osadę w naszym mieście. Osadę, która będzie przestrzegać własnych zasad gospodarki. W ramach wdzięczności nowa rasa będzie dostarczać nam nowych pomysłów architektonicznych. Jednak gdy rasa będzie już gotowa aby istnieć samodzielnie to opuści nasze miasto i zasiedli okoliczne ziemie. Tym samym zdobędziemy na nowo miejsce pod kolejną „gościnną rasę”.

Brzmi dość ciekawie, jak sądzicie?


Gry podobne