Forsaken World to gra 3D fantasy, MMORPG rozgrywająca się w świecie Eyrda. Gra oferuje 5 ras, 8 klas, system gildijny i ponad 10 różnych zawodów. Forsaken World jest wydawana przez studio Perfect World i została zainspirowana przez europejską mitologię. W przeciwieństwie do poprzednich gier Perfect World, Forsaken World jest osadzony w świecie fantasy i kultury zachodniej zamiast zwykłego, oklepanego w innych grach świata orientu.

Perfect World Entertainment publikuje także Jade Dynasty, Ether Saga Online, Battle of the Immortals, Rusty Hearts i Legend of Martial Arts. Tworzenie postaci w świecie Forsaken jest jednym z najbardziej szczegółowych elementów jakiej jeszcze nie widzieliście w żadnej grze MMORPG. Gracze mogą wybrać jedną z pięciu ras: Stoneman, Elf, Dwarf, Human, Kindred. Każda rasa posiada zestaw klas do dyspozycji , istnieje w sumie osiem klas (Socialite, Adventurer, Merchant, Collector, Arcanist, Botanist, Astrologist, Armorsmith, Blacksmith, Tamer, Alchemist), z których niektóre należą do tradycyjnych, podczas gdy inne są unikalnymi hybrydami. Również każda klasa jest oznaczona tzw. stopniem trudności,  począwszy od łatwych (trzy gwiazdki) do tych trudnych (pięć gwiazdek).


Personalizacja jest fantastyczna – twarz, talent, skóra, fryzura i kolor włosów są w pełni konfigurowalne i posiadają dziesiątki opcji, w tym przypadku każdy zestaw jest unikalny dla każdej klasy.

System questów jest bardzo przemyślany w grze, twórcy widać opierali się na popularnych tytułach P2P. Znajdziemy tutaj iście filmową fabułę, narrację jak w WoW, clues cut scene jakie istnieją w Aion itp. Wachlarz zadań jest bardzo szeroki, rozwijany z zadania podstawowego, tzw. subquesty, dzięki którym zdobędziemy doświadcznie, wirtualną walutę gry, wiele przedmiotów itp. Forsaken World posiada również solidny system osiągnięć, zwany legends . System ten obejmuje medale, trofea, tytuły i nagrody. Istnieje ponad 200 różnych osiągnięć.

Doświadczenie przychodzi w umiarkowanym tempie w Forsaken World. Najlepsze nagrody są z questów, na przykład takich jak zabijanie potworów. Jak masz wyższy poziom, oczywiście dalej nie jest trudno osiągnąć poziom wyżej w świecie Forsaken.


Wymagania sprzętowe:

  • Pentium Dual Core 2.0 Ghz
  • 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9600GT lub lepsza)
  • 5 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7, łącze internetowe

Screeny z gry Forsaken World


Gry podobne