Studio Zynga uruchomiło dziś nową grę na FacebookuPuzzle Charms, która jest typowo przygodową aplikacją osadzoną w realiach gatunku puzzle match 3, gdzie magia i prawdziwe życie mieszają się ze sobą, a wszystko owiane jest najpiękniejszymi historiami o wróżkach. Przed nami wiele ciężkich poziomów w stylu dopasuj 3 elementy, a w każdym przyjdzie nam się zmierzyć z różnymi celami, no i same kształty plansz nigdy nie są identyczne. Podczas tworzenia zwykłych 3-elementowych ciągów zbieramy punkty, ale mogą być one dłuższe i już za 4-elementowy zbiór dostajemy specjalne power-up’y, które pozwolą nam na oczyszczenie całej kolumny, albo wiersza.

Podobnie jak w innych tego typu grach w każdej rondzie mamy ograniczoną ilość ruchów, aby osiągnąć wyznaczony na początku cel.


 Fairy Tale Twist - fantastyczna gra match 3 na Facebooku

 

Aby zdobywać jak największą liczbę punktów w grze musimy stwarzać jak najdłuższe ciągi dopasowywanych elementów, dzięki temu tworzymy specjalne płytki zwane Charms. Dopasowując do siebie więcej niż trzy standardowe elementy zdobywamy dodatkowe klejnoty i tak przykładowo 4 dopasowane płytki już dadzą nam lekki bonusik, a składając go w kolejne dopasowanie zobaczymy jak wygląda prawdziwa magia w grze – spróbujcie. Można także zamiast standardowej pionowej i poziomem linii tworzyć kształty typu T i L, dostaniemy wtedy jeszcze lepszy boost, a jeśli uda nam się zebrać dwa takie bonusy i dopasujemy je do siebie to będzie się działo – czemu nie spróbujecie sami? Oczywiście w jednej linki, czy T czy L można zbierać naprawdę dużo klejnotów, ale to od Nas zależy jak wykorzystamy takie bonusy.


Cele w grze Puzzle Charms są zawsze jasno określone i nie zawsze są identyczne, w zależności od poziomu na którym jesteśmy możemy zostać poproszeni o zebranie określonej ilości punktów, albo o dopasowanie iluś tam elementów danego koloru. Jeśli nie wykonamy wszystkich zadań przed ukończeniem rundy będziemy zmuszeni ją powtarzać aż do skutku, w przeciwnym wypadku nie awansujemy dalej. Pamiętajcie, że w każdej rundzie ogranicza nas ilość ruchów, ale i ta liczba zmienia się wraz z kolejnymi poziomami, raz mamy ich więcej, a raz mniej – także czasem dobra strategia pozwoli nam jedynie wygrać, nie warto klikać na chybił trafił.

Dopasuj co najmniej 3 elementy i wygrywaj

 


Do kontynuowania gry potrzebujemy co najmniej jednego życia. Jeśli zawiedziemy i nie wypełnimy wymagań danej rundy tracimy jedno życie, ale regenerują się one co 25 miny. Ale nie ma co się przejmować bo życia w Puzzle Charms można zdobyć na kilka sposobów. Tradycyjnie mamy możliwość wysłania prośby do Naszych znajomych z Facebooka, którzy w zwrotce mogą podesłać nam życie w prezencie, ale mam dla Was cenną wskazówkę – nie akceptujcie odrazy nadesłanych żyć, poczekajcie, aż naprawdę Wam będą potrzebne bo jeśli macie ich na koncie maksymalną ilość to po przyjęciu prezentów wcale się ta pula nie zwiększy, a nasze, dodatkowe życia przepadają bezzwrotnie. Drugim sposobem na dodatkowe życia jest waluta premium (Emeralds), jednak ten sposób wymaga od Nas poświecenia realnej gotówki, czego chyba nie chcecie robić? Jednak Emeralds przydają się również wtedy, gdy mamy już możliwość zakupienia przydatnych bonusów w sklepie gry, co kilka poziomów odblokowujemy nowe rzeczy, zresztą zawsze możecie tam rzucić okiem.

Jak pewnie zauważyliście na każdym poziomie mamy tablicę z wynikami, gdzie znajduje się informacja o Naszych dokonaniach i tym jak poszło Naszym znajomym. To pobudza chęć rywalizacji i będziecie często powracali do poziomów, aby być na tle swoich przyjaciół zawsze na pierwszym miejscu.

Co do samej grafiki to mi osobiście ona się nie podoba, ale klimat wróżek i magii jest chyba idealny dla małych dziewczynek no i tych nieco większych, więc nie ma co się dziwić, że mnie akurat nie pociąga taki stan rzeczy. Mimo to, gra Puzzle Charms jest ciekawą alternatywą na nudne wieczory, polecam ją zarówno młodszym, jak i starszym graczom, którzy lubią sobie od czasu do czasu w coś pograć.


Gry podobne