Za niecałe 2 miesiące ruszają Piłkarskie Mistrzostwa Europy (UEFA) we Francji. Może nie jest to wydarzenie, które zainteresowałoby mieszkańców choćby na takich kontynentach jak Ameryka Południowa czy Północna to jest to ważne wydarzenie dla wszystkich europejczyków.

Wie to chyba każdy, a tym bardziej wiedzą to pracownicy niemieckiego studia Ubisoft Blue Byte, którzy właśnie teraz przygotowują się do tego wielkiego turnieju. Tym samym ujawniono plany specjalnego, letniego eventu, który pojawi się w The Settlers Online, a który dostępny jest już teraz na serwerach testowych. Chyba nie muszę pisać czego dotyczy ów event – tak, piłki nożnej. Starsi gracze domyślają się, że przyszły event będzie bazował na wcześniejszym, ale wydawca gry wziął sobie do serca sugestie graczy i tym razem dostaniemy udoskonaloną, dopasowaną do wymagań fanów wersję eventu.

Widok boiska w The Settlers Online

Boisko zajmuje tyle miejsca co opactwo. Daje nam możliwość rzucenia 2 buffów na wyspę.

Gdy tylko rozpocznie się event to gracze otrzymają możliwość budowy własnego boiska. Pojawią się także specjalne osiągnięcia dla piłkarskich danów jak i specjalne, mniejsze eventy surowcowe, dzięki którym odblokujemy specjalne nagrody. Nie zabraknie także 21-dniowego kalendarza, który będzie nieodłącznym elementem całego wydarzenia.

Event rozpocznie się 14 czerwca i potrwa dokładnie 3 tygodnie, a później przez cały tydzień potrwa faza dezaktywacyjna.

Co wiemy o evencie?

Nagroda z kalendarza – będzie nią specjalne trofeum piłkarskie 2016 za otwarte ostatnie okienko. Wcześniej pojawią się do wyboru 2 domku bądź szkółka czy ulepszony magazyn. Z innego okienka może nam wypaść 200 klejnotów czy też 300 piłek. Oczywiście każde z otwartych okienek przyniesie nam nagrodę, ale wymieniłem tylko te najciekawsze, tudzież najcenniejsze.

WARTO ZOBACZYĆ  Kod promocyjny do Need for Speed World z okazji 2 milionów lajków

Graczy korzystających z buffów zaciekawią nowe dwa nabytki, które pojawią się w trakcie trwania eventu, będzie to przyrost osadników 500%. Buff potrwa półtora godziny i zapłacimy za niego 200 sztuk wędlin plus tyle samo napitku. Drugim buffem będzie premia na wszystkich mieczników x3, trwający także 90 minut.

Nowe osiągnięcia:

  • ukończ wszystkie mecze turniejowe (brak nagrody)
  • otwórz wszystkie okienka kalendarza (nagroda: 70 piłek)
  • odkrywcy maja przynieść 200/500/1000 piłek (nagroda 30/40/50 piłek)
  • wyprodukuj każdą premię eventowa 1/10/25 razy (nagroda 30/40/50 piłek)

Oczywiście nie jest to pełna lista, ale sądzę, że już niedługo poznamy ją w całości.