Czy wiecie kto stoi za wyprodukowaniem gry Battlestar Galactica Online? Wbrew pozorom nie Bigpoint, a mało znane, choć doceniane w środowisku producentów gier online, studio Artplant. Dlaczego o tym piszę? Otóż pytałem ostatnio wielu graczy o to i zawsze padała odpowiedź: „Bigpoint”. No dobra! Wspomniane studio Artplant wyhodowało na swoich piersiach kolejny tytuł kosmiczny MMO, czyli Entropy, nie mylcie proszę z Entropia Uniwerse. Znajdziecie ową grę już na steamie w opcją wcześniejszego dostępu (tzw. Early Access).

Entropy jest to kolejna gra typu sandbox MMO, gdzie zachwycą Nas (podobno) dynamiczne walki rozgrywana w nieskończonej przestrzeni kosmicznej, gdzie nawet znajdą swoje miejsce osoby, których niekoniecznie pociąga sama opcja pojedynkowania się, a bardziej skłaniają się ku handlu, który niekiedy o wiele bardziej wpływa na kreowanie się całych galaktyk aniżeli ciągłe złomowanie statków przeciwnika.


Fabułą gry przeniesie na hen w przyszłość, kiedy to cywilizacja ludzi chyli się ku upadkowi, a ostatni jej przedstawiciele starają się ratować co tylko się uda. Troszkę to lakonicznie brzmi, ale przyznam się, że sam nie wiem zbyt wiele o owej produkcji.

entropy nowa era w walkach kosmicznych

Wróćmy do tematu wcześniejszego dostępu do gry. Ci, którzy zakupią tą opcję mogą odkrywać ponad 100 galaktyk, powalczą, pohandlują, w sumie zagrają tym co obecnie jest już prawie skończone jak i w to co nawet nie przeszło pierwszych testów, ale po to właśnie daje się możliwość wcześniejszego uruchomienia gry, aby testerzy mogli przesyłać deweloperom sugestie dotyczące pożądanych zmian i błędów jakie napotkać można praktycznie w każdej grze, nawet w tych już pozornie ukończonych.


Oczywiście Entropy udostępnia kilka rożnych pakietów, gdzie ceny wahają się od kilku do kilkunastu eurasów. Im więcej wydamy tym więcej dostaniemy na starcie wliczając w to statki kosmiczne czy inne przedmioty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania we wszechświecie.

To jak zabieramy się za testowanie?


Gry podobne