Liczne smoki jakie znajdziecie w świecie Auratia oferują nam niezliczone możliwości choćby już w tworzeniu indywidualnego awatara, co dzięki nim możemy osiągnąć bez zakładania jakiegokolwiek ekwipunku. Dzięki smokom nawet najbardziej niebezpieczne lochy i lasy staną się dla nas proste do przejścia, wystarczy nam tylko odpowiedni towarzysz. Na swojej drodze spotkamy majestatyczne stworzenia, które po kilku prostych czynnościach mogą stanąć u naszego boku podczas walki i staną się wiernymi towarzyszami na czas gry w Dragon's Prophet. Nasz smok nigdy nie opuści swojego Pana, a także nigdy się nie podda.

W grze odnajdziemy trzy pokolenia (generacje) smoków, które przemierzają kontynent Auratia: Wieczne Smoki (Eternal), Legendarne i Normalne. Wieczne i Legendarne smoki nie służą nikomu, gdyż same są starsze niż ludzkość i inne stworzenia Auratii. Normalne Smoki możemy spokojnie oswajać.

Należąc do ludzi Osira posiadamy unikalne zdolności do oswajania smoków, gdyż ów lud został powołany do życia przez Wiecznego Smoka – Morgath'a. W krwi tego ludu płynie krew swojego stwórcy, a do tej pory Osira odkryli ponad 300 smoków a Auratii

Trzy pokolenia smoków przemierzają kontynent Auratia: Wieczne smoki, Legendarne Smoki i normalne Dragons. Podczas gdy pierwsze dwa służą nikomu, bo są starsze niż ludzi lub innych klubów Auratian, ostatni może się oswoić. Jako jedna z osób Osira, posiadasz unikalną możliwość, aby to zrobić, ponieważ wyścig po raz powołany do życia przez najbardziej znanych Wiecznego Smoków, Morgath.

Aż do teraz, tylko akcja Osira wyjątkowa więź z Dragons, który istnieje dzięki krwi smoka, która przepływa przez obu żyłach. Teraz już Osira odkryli ponad 300 smoków w Auratia którego nieodłącznym umiejętności charakteryzowały się różnego rodzaju Dragons, których umiejętności były tak samo różne jak ich wygląd.

WARTO ZOBACZYĆ  ELOA Online zaprasza na pierwsze testy, zapisy trwają

chwytanie smoka

Chwytanie i oswajania smoków

Po napotkaniu smoka w świecie Auratia możemy starać się zdobywać jego zaufanie, następnie próbujemy go oswoić, umowa z naszą poczwarą jest wykuwana specjalną pieczęcią i od tej pory smok będzie słuchał Cię w każdym przypadku. Możemy wezwać naszego smoka do pomocy podczas walki, albo po to, aby przewiózł nas po całej krainie. Jeśli kiedykolwiek zechcemy zrezygnować z usług danego smoka to można bez problemów rozwiązać wiążącą Was umowę i poszukać nowego towarzysza.

Walka w Dragon's Prophet

Od początków istnienia ludzkości smoki Auratii były wzywane do walki przez ludzi. Doświadczony Osira potrafi idealnie dostosować zdolności do różnych sytuacji na polu walki. W walce mamy pewną przewagę bo możemy posiadać do sześciu różnych smoków, ale tylko jednego możemy wezwać i jeden może być aktywny w trakcie walki. Jednak przywołanie smoka w Dragon's Prophet kosztuje, nie jest za darmo! Za każdym razem, gdy przywołamy naszego towarzysza zapłacimy tzw. Dragon Soul, naturalną energią, którą posiadamy jako członek ludu Osira. Im dłużej chcemy korzystać z usług smoka tym więcej Dragon Soul musimy wydać. Podczas walki nie musimy się martwić, że zranimy smoka, będzie walczył u naszego boku i automatycznie nie przyjmie od nas żadnych obrażeń. Jeśli skończy się zapas Dragon Soul to smok odejdzie.

Legowisko smoka

Każdy nieużywany aktualnie przez nas smok przebywa w swoim Legowisku, w którym możemy ustawić grafik wysyłania bestii do zbierania choćby surowców, których będziemy potrzebować w dalszej rozgrywce – na przykład do craftingu. Oprócz tego zauważcie, że smoki mogą się szkolić między sobą. Przykładowo jeśli złapaliśmy smoka o wysokich parametrach danej umiejętności to ona później może nauczyć innego smoka tego samego rodzaju owej umiejętności do poziomu, na którym sam się znajduje. Jeśli już dwa smoki posiadają podobne skille to mogą dalej trenować ze sobą, aby ulepszać efekty skilli, coś jak ulepszanie. Również jeśli ukończyliście zadania w Legowisku, smoki mogą zdobywać punkty, których później użyjemy do ulepszania określonych atrybutów jak siła czy inteligencja.

WARTO ZOBACZYĆ  Saint Seiya Online wejdzie w fazę Silver Test Phase

legowisko smoka

Umiejętności smoków

 

Różne Smoki posiadają bardzo indywidualne, podstawowe umiejętności, takie jak latanie lub nurkowania, jak również rząd skilli bardziej szczegółowych, które mogą mieć określony wpływ na inne umiejętności. Przykładowo jedne smoki mogą znać się na tym jak korzystać efektywnie z magii, podczas gdy inne wspomogą nas wyszukując w każdej zbroi słabych punktów. Ciekawe jest to, że już po podpisaniu umowy ze smokiem przejmujemy od niego kilka umiejętności, więc tutaj należy pogłówkować jaki smok jakie korzyści może nam przynieść. Oczywiście wiele też zależy od tego jaką klasę postaci wybraliśmy. Aby użyć skille przejęte od smoka musimy skorzystać z Dragon Soul i mimo to, że ta energia odnawia się dość szybko to pamiętajcie, że smoki także jej potrzebują do walki. Aktywne umiejętności otrzymane od smoka przestają działać, gdy poczwara siedzi w Legowisku.