Niedługo Game321.com wyda nam nowego MMORPGa o tajemniczej nazwie Demon Crusade – no dobra nie taka tajemnicza bo widać, że wszystko będzie się kręciło wokół diabłów i demonów – wczytajcie się w tytuł. 

Wydawca zapewnia nas, że czeka tu każdego gracza mieszanka wszystkiego co najlepsze z kultury wchodu i zachodu z lekką nutką „diabelstwa” – pewnie Fronda już o tym będzie grzmiała jakie to zagrożenie dla Polski – jednak nie jest ona w naszym języku i wątpię, aby kiedykolwiek do nas zawitała.


demon crusade

W grze Demon Crusade wcielamy się w podróżnika, który rozpoczyna swoją przygodę na Diabelskich Ziemiach, gdzie musi bronić Świątyni Demonów przed zniszczeniem. Antyczne mity, zaginiona zmechanizowana cywilizacja, płynne walki i side-scrolling – to jest to co tygryski lubią najbardziej. Jednym słowem, wcielimy się tutaj w Demona, a nie w bohatera, który z nimi walczy – zawsze to jakaś odmiana.

Będziemy polować na łowców demonów… wypełniać swoje przeznaczenie i za wszelką cenę chronić Świątyni. Do wyboru mamy trzy klasy postaci: wojownika, gunnera i rozważnego maga. Każda klasa posiada unikalny zestaw atrybutów, zdolności i sprzętu.


klasy postaci

Co więcej, gracze mogą tutaj rekrutować demonicznych partnerów, a do wyboru póki co jest ich ponad 40-stu. Możemy go trenować (partner posiada własne drzewko umiejętności), tworzyć formacje, ale tak czy inaczej będzie on niezastąpiony w walce – stanie z nami ramię w ramię w każdej potyczce.


Gry podobne