Wydaje się, że popularność Runescape nabiera coraz większego tempa i obecnie przeradza się w kolejną grę MMO, którą przygotowało nam studio Jagex, a będzie to DarkScape. Zastanawiacie się co ma ona wspólnego z RuneScape. Otóż okazuje się, że bardzo wiele, gdyż DarkScape to darmowy sandbox MMO, którego akcja rozgrywa się w alternatywnym uniwersum RuneScape. Do nowej gry wejdziemy korzystając z danych do logowania z RS i jedynie gracze RS mogą zagrać w DS dostając przy tym 50% więcej doświadczenia, dwa razy większe miejsce w banku i dodatkowy przedmiot pozwalający czuć się bezpiecznie tuż po śmierci – a to wszystko z kolei powoduje, że gracze grajacy w RS szybciej awansują w nowej rozgrywce.

DarkScape


W DarkScape ruszymy na przygodę w Gielinor, do strefy która normalnie zarezerwowana jest dla graczy RuneScape. Każda strefa w grze ma swoją własną ekonomię, limity w bankach i na teleportację. Strefy są różne, od tych bezpiecznych do najbardziej hardcorowych, przeznaczonych tylko dla najlepszych. Najtrudniejsze strefy skrywają najcenniejsze surowce i przedmioty, więc poniesione ryzyko szybko się zwraca.

Brzmi ciekawie? Ale słuchajcie dalej, wszystko tu kręci się wokół rywalizacji o surowce, wokół walk PvP, które bazują na systemie z RS. Inną ważną informacją na temat walk PvP jest to, że po każdej śmierci tracimy (wypadają nam w miejscu śmierci) wszystkie aktualnie posiadane przedmioty. Grę znajdziecie tutaj.


Gry podobne