Hamburg, Niemcy – 24 kwietnia 2019 – firma Daedalic Entertainment ogłosiła dziś wydanie uznanych przez krytyków oraz przez graczy gier z serii Deponia na konsole. Deponia jaką znaliście do tej pory dostępna jest od dziś na Nintendo Switch i Xbox One. Informacja dotyczy wszystkich czterech tytułów – Deponia, Chaos on Deponia, Goodbye Deponia i Deponia Doomsday – to właśnie one ukazały się jako Deponia Collection na PlayStation®4 i Xbox One.

Oryginalna Deponia, która rozpoczeła całą serię, to gra przygodowa z dozą humoru jak i wspaniała historia miłosna, osadzona w wyjątkowym uniwersum, zainspirowanym dziełami Douglasa Adamsa, Terry’ego Pratchetta i Matta Groeninga. Główny bohater Rufus, łobuz i lekkoduch, wiedzie dość marne życie w otoczeniu gór odpadów, jakie pokrywają tytułową planetę Deponię. Jedynym marzeniem Rufusa jest życie wśród bogaczy w latającym mieście nad powierzchnią Deponii. Los jednak uśmiecha się do Rufusa i stawia na jego drodze piękną młodą kobietę o imieniu Goal, która spada z jednego z podniebnych miast prosto na hałdę śmieci. Deponia pełna jest ciekawych zagadek typu point-and-click i krzywych postaci, a wszystko w pieczołowicie zaprojektowanym komiksowym świece z ręcznie malowanymi grafikami 2D.


Wszystkie tytuły z serii Deponia oznaczone są PEGI 12.

Daedalic Entertainment wydaje i produkuje wysokiej jakości gry na wszystkie platformy. Firma oferuje różnorodne tytuły, od klasycznych gier przygodowych przez gry strategiczne po gry wieloosobowe i RPG. Ponad 80-osobowy zespół Daedalic Entertainment pracuje obecnie nad szeregiem nowych, innowacyjnych gier na konsole, komputery osobiste i platformy mobilne.

Tytuły AAA, znajdujące się obecnie w produkcji Daedalic Entertainment, to drużynowy RTS A Year of Rain (PC) oraz The Lord of the Rings – Gollum (multiplatform). A Year of Rain łączy klasyczne elementy jak budowanie baz i obszerną kampanię z rozgrywką skoncentrowaną na bohaterach i walce drużynowej. The Lord of the Rings – Gollum to przygodówka akcji, przeżywana z perspektywy Golluma.Gry podobne