Crimson Desert – Wskazówka: Infiltracja dworu Demeniss

Misja Wskazówka to 117. główne zadanie w Crimson Desert. To krótszy etap, ale łatwo go niepotrzebnie wydłużyć, jeśli nie wiesz, gdzie dokładnie iść. Kluczowe jest tu szybkie poruszanie się, unikanie walki i sprawne dotarcie do celu.
Zadanie rozpoczyna się w regionie Hernand. Wymagane jest ukończenie misji Krwawa Koronacja. Nagrody brak, ale fabularnie to ważny moment – historia wyraźnie przyspiesza, a sytuacja robi się coraz bardziej napięta.
Gdy w końcu docierasz do swojego mistrza miecza, okazuje się, że jest już za późno. Teraz trzeba działać szybko i dotrzeć do konkretnych osób, zanim ślady całkowicie znikną.
Zmiana postaci – ważna informacja
W tej misji sterujesz Damiane, a Kliff jest tymczasowo niedostępny. Styl gry może się delikatnie różnić, więc jeśli wcześniej opierałeś się na konkretnych umiejętnościach Kliffa, tutaj trzeba podejść do zadania trochę bardziej ostrożnie.
Infiltracja dworu Demeniss
Twoim pierwszym celem jest przedostanie się na teren dworu w stolicy Demeniss. Strażnicy są wrodzy, ale masz dwie opcje:
- przebiec obok nich,
- albo po prostu ich wyeliminować.

Najważniejsze zagrożenie to schwytanie.
Jeśli strażnik cię powali, musisz wygrać QTE (trójkąt / y), inaczej zostaniesz wyrzucony poza obszar i stracisz czas.
W praktyce najszybsza metoda to ignorowanie walki i szybkie przemieszczanie się między przeciwnikami.

Odnalezienie podziemnego więzienia
Po dotarciu do zaznaczonego obszaru wchodzisz do budynku. Nie jest to oczywiste na pierwszy rzut oka, ale w bocznym pomieszczeniu, na podłodze, znajduje się klapa (trapdoor).
Możesz:
- wbiec, otworzyć ją i zeskoczyć, ignorując przeciwników,
- albo najpierw oczyścić pomieszczenie, jeśli wolisz spokojniejsze tempo.

Jeśli grasz dynamicznie, da się otworzyć klapę zanim ktokolwiek zdąży zareagować.
Odnalezienie Beatrice Azerian
Po zejściu na dół trafiasz do podziemnego więzienia.

Tu już nie ma żadnych komplikacji:
- idziesz prosto przed siebie,
- docierasz do celi na końcu korytarza,
- wchodzisz do środka.
W tym momencie uruchamia się cutscenka, która kończy misję.






