Zanim zacznę, czy masz jakieś pojęcie o tym jak bardzo dziwaczne mogą być walki z użyciem różnych broni w Chinach? No tak chwytamy kij, miecz, nóż i w sumie jakie mamy opcję jeszcze? Jednak dziś słynna gra 3D o sztukach walki rodem z Chin Blade and Sword Online powiększył nam wiedzę na temat wschodnich sztuk walk. Nie mylcie proszę z Blade & Soul, o której już pisałem wiele razy. W przeciwieństwie do innych gier, które skupiają się na dopracowaniu grafiki i zadań tutaj wszystko kręci się wokół różnych sztuk walki nie zważając na całą resztę twórcy Blade & Sword zajmują się właśnie tylko tym.


 

Pierwszy z wojowników definitywnie lubi łańcuszki, ale nie te do noszenia na szyji choć pewnie chętnie by je zaplątał o szyje wroga. To nie wszystko bo na końcach łańcuchów przymocował pazury. W sumie to chyba jedyna prawdziwa broń z historii Chin w tej grze.


 

Drugi zaś preferuje scorpion-like knife, nóż skorpiona, a co bardziej zaskakuje może wyrzucać noże swoimi stopami. To chyba taki fetysz?


 

Ostatni z naszych wojaków używa broni o nazwie mantis-like blade, a swoje ruchy walki wykonuje tak samo jak modliszka (z ang. mantis).

 Gry podobne