W grze Goodgame Big Farm już 10 lipca weźmiemy udział w specjalnym wydarzeniu „Bez pracy nie ma kołaczy”. Tym razem to farmer George będzie potrzebował nasze pomocy przy pakowaniu paczek do wysyłki pomimo że dysponuje odpowiednią technologią to okazuje się być niewystarczająca przy tak dużych zamówieniach.

Maszyna, którą posiada George, pozwala za pomocą specjalnego leja przenosić towary wprost do skrzynek. Skrzynie przesuwają się automatycznie, nawet jeśli lej nie dostarcza żadnych towarów. Zresztą widzimy dodatkowo czasomierz, który pokazuje nam za ile sekund czy minut lej przestanie dostarczać towary. Jeśli jakiejś skrzynie nie chcemy zebrać to możemy pominąć tą akcję wydając na to złoto. Dodatkowo podczas pakowania możemy skorzystać ze wskaźnika wydajności.


Nagrody za pakowanie i dostarczanie produktów

Tak, Wasz trud zostanie nagrodzony specjalnymi punktami, która odzwierciedlą Wasze miejsce w rankingu. Dodatkowo wspomniany wyżej wskaźnik wydajności pokaże jak dużo punktów zdobywamy w ciągu jednej sekundy za wykonywaną pracę dla Georga. Uważajcie jednak, bo im wyżej podniesie się ów wskaźnik tym szybciej będą się przesuwane skrzynie.

Punkty nie służą jedynie do ustalania rankingów w Big Farm, ale także zależą od nich nagrody jakie możemy otrzymać. Będą dekoracje takie jak Szczęście czy Duma Farmera – je otrzymacie po przekroczeniu określonego progu punktów. Nie zabraknie także nagród za zajęte miejsca w rankingu i tutaj nagrody dzielą się na przedziały poziomowe:

  • Skrzynie warzyw i owoców (level 8-16)
  • Skrzynie śniadaniowe (level 17-26)
  • Skrzynie kwitnącego uroku (level 27-40)
  • Skrzynie polnych kwiatów (level 41-64)
  • Skrzynie Święta Plonów (level 64 wzwyż)

Nowość dla hodowców koni

Pojawi się na Tablicy Ogłoszeń tzw. Ściana Sław, gdzie zobaczymy jak na tle innych hodowców wypada nasza stadnina. Jeśli przyłożymy się odpowiednio do prac to z pewnością znajdziemy się na jednej z takich ścian, które obejmują poprzednie sezony jak i pokazują łączny wynik ogólny z sezonów bieżących.


Teraz więcej osiągnięć

Wzbogacić możecie swoje naklejki o kilka nowych egzemplarzy związanych bezpośrednio w Farmą Kwiatową. Są to między innymi:

  • Miłośnik lawendy – zbieranie lawendy
  • Cóż za zapach! – produkcja kwiatowych perfum
  • Płynne złoto – produkcja miodu
  • Info-ekspert – sekretne osiągnięcie

Gry podobne