Drugie testy Early Access gry Armored Warfare zakończyły się niedawno, więc najwyższy czas rozpocząć ich trzecią edycję wraz z którą do gry dołączają pojazdy z tier’u ósmego, gotowe do walki czekają na osoby, które poprowadzą ich w sam środek bitwy.

M1A1 Abrams

M1A1 Abrams

To nowsza, bardziej zaawansowana technologicznie wersja M1 Abrams. Jest to bardzo dobrze zbalansowana jednostka nie mająca praktycznie żadnych wad prócz dość słabego kamuflażu. Nie może ona strzelać samonaprowadzającymi rakietami, ale za to posiada 120 milimetrowe działko, które bez problemów radzi sobie z każdym opancerzonym pojazdem na polu walki.

Panzerhaubitze 2000

Panzerhaubitze 2000

Śmiercionośna, niemiecka artyleria, w dodatku mobilna. Może nie grzeszy szybkością ale na polu walki działka 155mm Rheinmetall doprowadzi do łez każdego, nawet wrogów kryjących się za grubymi pancerzami innych pojazdów.

M1128 „Stryker”

M1128

W grze Armored Warfare Stryker jest niszczycielem czołgów. Nie porusza się na tradycyjnych gąsienicach, a na kołach. Jego karabin maszynowy M68 o kalibrze 105mm przeładowuje się samoczynnie. Nie grzeszy zwinnością, ale na drogach wyciska całkiem spore prędkości i potrafi zaskoczyć przeciwników precyzją strzelając z ogromnych odległości.

Centauro 155

Centauro 155

Podobnie jak Stryker jest to niszczyciel czołgów. Nie jest szybki ani zwinny, ale działko 155mm jest wystarczające, aby zrekompensować wszelkie wady.

T-90

T-90

Jeden z najlepszych czołgów sowieckich i podobnie jak jego prekursor to dość niska, zgoła niepozorna maszyna, która na wieżyczce ma działko 125mm z naprowadzanymi pociskami, doskonałymi do przebijania przedniego pancerza. Można go doposażyć w set ERA jak i aktywny system ochronny.

BMPT

BMPT

Specjalny, rosyjski czołg, który łączy w sobie cechy niszczyciela jak i AFV. Jest wolny, ale podwójne działko 30mm i wyrzutnia rakiet sprawia, że żaden pojazd nie może czuć się bezpiecznie, gdy w pobliżu jest BMPT.

Leopard 2A5

Leopard 2A5

To późniejsza wersja Leoparda 2 cechująca się doskonałą ochroną i olbrzymią siłą ognia dzięki broni gładkolufowej 120mm Rheinmetall. Pojazd jest dość zwinny, ale jego boki i tył nie są zbyt dobrze zabezpieczone jak w innych czołgach.

C1 Ariete

C1 Ariete

Jest to włoski czołg, chyba najmniejszy z tier’u ósmego, ale za to bardzo zwinny na polu walki. Wyposażony jest w 120 milimetrowe działko Oto Melara, dalej sami sobie dopowiedzcie.

M109A6 Paladin

M109A6 Paladin

Jest to najzwinniejszy czołg w tej serii wyposażony w samobieżne działko. Jest bardzo szybki dzięki czemu możemy szybko zmieniać pozycje na polu walki.

Spis treści