Yooka-Replaylee – Skarby Piratów: jak zdobyć, gdzie szukać

Yooka-Replaylee to gra, która wciąga zarówno fanów klasycznych platformówek, jak i kolekcjonerów. Jednym z najciekawszych wyzwań w grze jest zbieranie różnorodnych przedmiotów rozsianych po wszystkich światach – łącznie jest ich ponad tysiąc. Wśród nich znajdują się Pirackie Skarby, których w całej grze jest tylko pięć. To sprawia, że każdy z nich jest wyjątkowy i może okazać się trudniejszy do znalezienia niż wiele innych przedmiotów.

Zdobycie wszystkich pięciu skarbów odblokowuje trofeum Skele Tour, które przybliża cię do zdobycia Platyny lub odpowiednika na twojej konsoli. Każdy skarb to błyszcząca, złota czaszka, więc zadanie polega na dokładnym przeszukiwaniu poziomów i wykorzystaniu wszystkich dostępnych umiejętności Yooka i Laylee. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, jak je odnaleźć.

1. Tribalstack Tropics – pierwszy piracki skarb

Pierwszy skarb znajduje się w Tribalstack Tropics, czyli pierwszym głównym świecie gry. Na mapie wskaż kierunek do tylnej strony wysokiego budynku, pod którym znajduje się tunel.

Spojrzyj w górę – pośrodku budynku dostrzeżesz podejrzanie ułożone, łamliwe skrzynki. Wskocz na pobliskie krzewy, użyj naładowanego skoku L2 i lekkiego ślizgu, aby dotrzeć do skrzyń, a następnie wykonaj atak obrotowy, by je rozbić.

Za skrzynkami czeka pierwszy Piracki Skarb. To prosty sposób na zdobycie pierwszej złotej czaszki, idealny na rozgrzewkę przed trudniejszymi wyzwaniami.

2. Glitterglaze Glacier – skarb na lodowej wieży

Drugi skarb znajduje się w Glitterglaze Glacier. To miejsce jest stosunkowo łatwe do zlokalizowania. Na mapie podążaj za strzałką prowadzącą po lodowych ścieżkach do gigantycznej wieży, która jednocześnie jest wejściem do Icymetric Palace.

Na półce po lewej stronie wieży, gdy patrzysz w kierunku wejścia do pałacu, zobaczysz miejsce, na którym możesz wylądować. To właśnie tam ukryty jest drugi Piracki Skarb.

Możesz ostrożnie zeskoczyć lub przelecieć z wieży, albo skorzystać z chmurnego pudełka przy wejściu do pałacu, które pozwoli ci bezpiecznie dolecieć do nagrody.

3. Moodymaze Marsh – skarb w zatrutej bagnie

Trzeci skarb znajdziesz w Moodymaze Marsh, klasycznym zatrutym bagnie znanym z gier typu Banjo-Kazooie. Na mapie podążaj do struktury, którą można wspiąć się na szczyt używając dobrze wymierzonych superjumpów.

Na szczycie najwyższego komina znajduje się trzeci Piracki Skarb. Jeśli nie masz wystarczającej wysokości, możesz użyć krótszych kominów, aby wygenerować prądy wiatru i w ten sposób łatwiej dotrzeć do nagrody.

4. Capital Cashino – skarb dla lotników

Czwarty skarb w Capital Cashino wymaga odblokowania transformacji w helikopter. Najpierw znajdź jednorękiego bandytę przy Dr. Puzz, ustaw trzy symbole Yooka-Laylee w jednej linii, zdobądź Mollycool i aktywuj transformację.

Po wzbiciu się w powietrze, kieruj się na mapie do strzałki za gigantyczną rzeźbą kości. Helikopter pozwoli ci ominąć przeszkody i bezpiecznie zdobyć czwarty Piracki Skarb.

5. Galleon Galaxy – skarb na fioletowej kuli

Ostatni skarb znajduje się w Galleon Galaxy i wymaga drobnego przygotowania. Skorzystaj z chmurnego pudełka ukrytego w jednym z przenośnych toi-toi, aby wznieść się w powietrze.

Następnie kieruj się na szczyt gigantycznej fioletowej kuli znajdującej się obok ciebie. To właśnie tam czeka piąty Piracki Skarb. Po jego zdobyciu możesz cieszyć się trofeum Skele Tour, które jest symbolicznym podsumowaniem twojej kolekcjonerskiej pracy w grze.

Zdobycie wszystkich Pirackich Skarbów wymaga nie tylko spostrzegawczości, ale również wykorzystania wszystkich dostępnych ruchów i transformacji postaci. Każdy skarb ma swoje unikalne miejsce i sposób zdobycia, co sprawia, że eksploracja świata Yooka-Replaylee jest ekscytująca i wciągająca.

Ten przewodnik pozwala graczom nie zgubić się w gąszczu poziomów i skrupulatnie zebrać wszystkie pięć skarbów, jednocześnie zdobywając jedno z najbardziej satysfakcjonujących trofeów w grze.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *