Nowa gra Digimon w 2026 roku. Digimon Up trafi na Androida i iOS

Firma Bandai Namco zapowiedziała nową grę z uniwersum Digimon zatytułowaną Digimon Up. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS i ma zadebiutować w 2026 roku. W nowym tytule gracze będą mogli wychowywać swoje cyfrowe stwory, walczyć nimi, wzmacniać je oraz przeprowadzać pełną ewolucję – od Digi-Jaja aż po formę Mega.

Jednym z fundamentów całej serii Digimon od zawsze była więź między potworem a jego ludzkim partnerem. Nie buduje się jej wyłącznie poprzez walkę – równie ważne jest karmienie, trenowanie i codzienna opieka nad podopiecznym. Ten styl rozgrywki wywodzi się jeszcze z elektronicznych zabawek Digital Monster, a później stał się kluczowym elementem gry Digimon World z 1999 roku. Z czasem gry z tej serii wypracowały własną niszę wśród RPG-ów Bandai Namco, czego dobrym przykładem jest Digimon Story: Time Stranger. Sukces tej produkcji był na tyle duży, że zapowiedziano obszerne DLC planowane na 2027 rok.

Nowe Digimon Up ma być powrotem do korzeni, czyli do klasycznego „hodowania” potworów. Gra została ogłoszona podczas globalnej transmisji wydarzenia Digimon Con 2026 i opisana jako „digimonowa podróż, która towarzyszy twojemu codziennemu życiu”. Dokładna data premiery ani lista obsługiwanych urządzeń nie zostały jeszcze podane.

Krótki zwiastun pokazuje potwory w formie szczegółowych, dwuwymiarowych sprite’ów. Widać w nim starcia w systemie 3 na 3, choć nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądać mechanika walki. Na ekranie pojawiają się m.in. Greymon, Garurumon czy Andromon. Gracze będą mogli wybrać partnera z określonej listy – wśród dostępnych kandydatów znajdują się popularne stwory takie jak Agumon, Gatomon czy Veemon.

Po wyborze partnera trzeba będzie regularnie go karmić i trenować, aby zwiększać jego siłę. Odpowiednia opieka oraz doświadczenie zdobyte w walkach odblokują Digiewolucję, czyli przejście w potężniejsze formy. Przykładowo Agumon może ewoluować w Greymona, następnie w MetalGreymona, a ostatecznie w WarGreymona. W grze pojawią się także elementy takie jak Digivice czy karty Digimon, choć na razie nie wiadomo, jak zostaną wplecione w główną pętlę rozgrywki.

Digimon Up będzie tytułem free-to-play z mikropłatnościami. Szczegóły modelu monetyzacji nie zostały jeszcze ujawnione.

Premiera tej gry to tylko część szerszej strategii Bandai Namco, która wyraźnie inwestuje w rozwój marki. Obok Digimon Up powstaje również Digimon Alysion – sieciowa karcianka na urządzenia mobilne. Tytuł ten miał zamknięte testy beta latem 2025 roku, ale nadal nie ma daty premiery. Podczas Digimon Con 2026 pokazano odświeżony ekran walki oraz ulepszone animacje, a twórcy poprosili fanów o dalszą cierpliwość.

Wszystko wskazuje na to, że marka Digimon nie zamierza zwalniać tempa. Nowe produkcje mają trafić zarówno do wieloletnich fanów, jak i do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z cyfrowymi potworami. To, czy Digimon Up dołączy do grona najlepszych gier z tej serii, okaże się dopiero po premierze.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *