Wczoraj Frontier Developments ogłosił, że właśnie ruszyła pierwsza beta gry Elite: Dangerous, w której pojawi się znacznie więcej systemów gwiezdnych niż dotychczas co powiększy obszar gry do 38 tysięcy lat świetlnych (do kwadratu), a wszystko po to, aby krok po kroku jak najlepiej odwzorować Drogę Mleczną, choć póki co skupiono się na jednej konstelacji znanej pod nazwą Wolarz i jej okolicach.

Powiększenie świata gry zawsze pociąga za sobą inne zmiany i tutaj warto wspomnieć o tym, że pojawi się dodatkowych 55 systemów, nowe misje i zadania itd. Aby ułatwić komunikację między graczami wprowadzono kilka innowacyjnych rozwiązań w tym kierunku co pozwala zarówno tekstowo jak i głosowo komunikować się w grze. Mamy także możliwość zarządzania własną listą znajomych, zagramy również w trybie pojedynczego gracza, możemy tworzyć mapy handlowe, albo podczas lotu skorzystać z autopilota, który za nas bezpiecznie zadokuje do portu gwiezdnego. Przyda się on na pewno bo początkujący gracze jak i ci zaawansowani mogą nie być zaznajomieni z systemami w nowym myśliwcu Viper czy średnim transportowcu Lakon Type 6.


elite dungerous

Jak na razie gra Elite: Dangerous dostępna jest jedynie w wersji angielskiej, ale mają się pojawić również języki takie jak niemiecki, francuski, polski, rosyjski, duński, hiszpański, włoski i wiele innych. Nas najbardziej interesuje polski!

[youtube id=”mx9io7bFR64″ width=”673″ height=”356″]Gry podobne