Interfejs gry

Menu główne

W menu głównym mamy dostęp do najważniejszych funkcji. Pierwszy blok, jak na obrazie poniżej, służy do kontrolowania mapami. Możemy je powiększać i pomniejszać za pomocą przycisków +/- jeśli nie chcecie, albo nie możecie korzystać ze scrolla na myszce. Mamy tutaj także dostęp do mapy świata i przełącznik pomiędzy widokiem normalnej mapy, a wioski.

Help interface2.png

W drugiej cześci głównego menu mamy dostęp do kilku nowych okienek:I

Help interface.png

ID Nazwa Opis
1 Raporty Otrzymujemy tutaj raporty z najważniejszych wydarzeń w grze, z walk, handlu, akcji szpiegowskich itp.
2 Wiadomości Tutaj możemy sobie popisać z innymi graczami jak i tworzyć konferencje.
3 Plemię Dostęp do okna z funkcjami plemienie.
4 Forum plemienia Szybki dostęp do forum plemienia.
5 Jednostki Podgląd jednostek przebywających w wiosce. Widzimy tutaj także wydane im rozkazy i ich status.
6 Przegląd Informacje na temat wszystkich wiosek podzielone na kilka sekcji.
7 Sklep/Inwentarz Znajdziemy tutaj nasz plecak jak i dostęp do sklepu, gdzie można kupić kilka ciekawych przedmiotów premium.
8 Osiągnięcia Widzimy tutaj nasze osiągnięcia, które są miarą postępu w grze.
9 Ustawienia Najważniejsze ustawienia dotyczące gry.
10 Pasek lini czasu Podgląd na linii czasu, gdzie widzimy za ile skończy się budowa, za ile wrócą wojska i co ze sobą niosą, jak i wiele innych cennych informacji.

Linia czasu

Help timeline.png

Na linii czasu widzimy wszystkie wydarzenia, które są w danym momencie aktywne. Czytamy ją od strony lewej do prawej, a podziałka czasowa podzielona jest zarówno na miniuty jak i godziny. Trzecim podziałem są dni.

Możemy przesuwać pasek za pomocą przeciągnięć myszką. Górny wiersz pokazuje nam poruszajace się jednostki, nadchodzące ataki i wsparcie jak i czas, w którym powróci armia do miasta.

Na pasku niżej widzimy zlecenia budowy i rekrutacje wojsk.

Uwaga: Po kliknięciu na ikonę nadchodzącego ataku przenoszeni jesteśmy automatycznie do widoku z listą o ruchach wszystkich jednostek.

Ranking

Help rankgings.png

Na tym pasku widzimy naszą aktualną pozycję w rankingu światowym, liczba przy symbolu niebieskiego medalu oznacza obecną pozycję. Tuż obok widzimy ilość zdobytych punktów, gdzie zsumowane są one z każdej posiadanej wioski.

Profil gracza

Help profile player.png

Aby zobaczyć swój profil wystarczy kliknąć na nick jak na obrazku powyżej. W oknie profilowym możemy edytować swój avatar, napisać coś o sobie, wybrać osiągnięcia, którymi chcemy się pochwalić innym graczom oglądającym nasz profil.

Informacje o wiosce

Help village info.png

Tutaj widzimy informacje o obecnie aktywnej wiosce. Mamy jak na widelcu jej położenie na mapie. Jeśli mamy więcej niż jedną wioskę to możemy tutaj również przełączać swobodnie między nimi. Wioski w przełączniku segregowane są alfabetycznie.

Klikając na nazwę wioski możemy zobaczyć podstawowe informacje na jej temat jak i mamy tam możliwość zmiany jej nazwy.

Grupy wiosek

Help groups.png

Tutaj możemy przypisywać i tworzyć z wiosek grupy dla sprawniejszego zarządzania. Grupy widoczne są również na mapie co przydaje się, gdy mamy już spore ilości wiosek.

Help groups map.png

Uwaga: Grupy można tworzyć także używając wrogich wiosek przez co łatwiej jest nam oznaczyć te z obroną, albo i bez niej, farmy i wrogów. Co tylko sobie zaplanujecie.

Surowce

Sprawdź nasz wcześniejszy artykuł.

Zadania

Help quests.png

Listę zadań otrzymujemy po lewej stronie ekranu, pojawią się ikony jak na zdjęciu powyżej.

Informacje globalne

Z prawej strony ekranu znajdziemy najważniejsze powiadomienia o różnych wydarzeniach w grze. Możemy je schować i rozwijać za pomocą specjalnych strzałek.

GI full.png

Typy wydarzeń

Informacja o ochronie użytkownika.

Noob protection.png

Zobaczymy tutaj czas przez jaki jeszcze aktywna jest nasza ochrona jak i klikając na ikonę monety możemy go przedłużyć za Korony.
Nadchodzące ataki

Incoming attacks.png

Jeśli widzicie tą ikonę to jedna z waszych wiosek jest atakowana. Liczba położona wyżej oznacza ilość posłanych na nas ataków, a poniżej mamy liczbę atakowanych wiosek.
Nadchodzące wsparcie

Incoming support.png

Działa podobnie jak info o nadchodzących atakach.
Informacja o lojalności mieszkańców

Loyalty.png

Widoczna jest jedynie wtedy jeśli liczba jest mniejsza od 100. Często widzimy ją w nowo przejętych wioskach czy wtedy jak inny gracz próbuje przejąć naszą wioskę, z sukcesem.
Nocny bonus

Night bonus.png

Na niektórych światach aktywny jest nocny bonus, co oznacza, że w określonych godzinach dostajemy bonus do obrony wiosek.

Kolejka budowy

Help build queue.png

Kolejka budowy jest oddzielna dla każdej wioski, możemy dokupić dodatkowe sloty na budowę, albo zdobyć je w kolejnych zadaniach. Niestety takie rozszerzenia działają jedynie na pojedyncze miasto i w każdym kolejnym mamy jedynie dwa sloty wolne, reszte musimy zdobyć, albo dokupić.

Pasek jednostek

Help unit bar.png

Pasek jednostek pokazuje nam szybki podgląd dostępnych wojsk w danym mieście. Jednak jednostki, które są obecnie na jakiejkolwiek akcji nie są tutaj ujęte. Teoretycznie powinniśmy widzieć tutaj również jednostki wysłane jako wsparcie z innych wiosek, ale w trwającej becie coś to nie działa.

Podgląd wioski

Jeśli klikniemy na wioskę na mapie świata to otworzy nam się menu kontekstowe. W zależności w jaką wioskę klikamy możemy wybrać jedną z dostępnych poniżej opcji.

Menu wioski

Help open building.png Otwiera okno budowy.O
Help building info.png Pokazuje podstawowe informacje na temat budynków, na przykład pokazuje bonus jaki jest na nim obecnie aktywny.
Help show levels.png Włącza/wyłącza wyświetlanie poziomów budynków w wiosce.
Help upgrade.png Ulepsza budynek.
Help reduced costs.png Ulepsza budynek redukują koszty jego rozbudowy o 20% – potrzebny jest przedmiot premium, albo możemy zapłacić walutą premium.
Help instant build.png Pozwala zakończyć budowę natychmiast używając do tego waluty premium, albo specjalnych przedmiotów. Im więcej czasu pozostało do zakończenia budowy, tym więcej pochłonie nam koron jej zakończenie.

Widok mapy

Jeśli klikniemy na wioskę w widoku mapy zobaczymy kolejne menu. Dostępne tam opcję macie poniżej.

Menu na mapie

Ikona Opis Dostępność
Help village info map.png Otwiera okno z podstawowymi informacji na temat wioski, gracza, czasu jaki potrzebują nasze wojska, aby tam dotrzeć, etc. Dla wszystkich wiosek.
Helpd send army.png Pozwala nam wysyłać do wioski atak jak i wsparcie. Dla wszystkich wiosek z wyjątkiem obecnie aktywnej.
Helpd send preset.png Pozwala nam wysłać grupę wojsk do wioski, zarówno do ataku jak i jako wsparcie. Dla wszystkich wiosek z wyjątkiem obecnie aktywnej.
Help send last.png Powtarza ostatnią czynność, jak choćby wysłanie tej samej armii co wcześniej. Dostępna po choć jednym ataku na daną wioskę, albo po wysłaniu wsparcia.
Helpd send spies.png Przeszpieguj wioskę. Po zbudowaniu Tawerny.
Help send resources.png Wyślij surowce do danej wioski. Po zbudowaniu Rynku, dostępna jest wtedy dla każdej wioski.
Help send message.png Wyślij wiadomość do właściciela wioski. Dostępna dla wszystkich innych graczy.
Help set active village.png Ustaw wioskę jako aktywną. Dostępna jeśli posiadamy więcej niż jedną wioskę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *