Gra Lucky Supermarket jest to kolejna symulacja na portalu Facebooku, w której gracze otwierają swój mały supermarket, kupują i zarządzają towarami, a na półkach układają różnego rodzaju dobra, które następnie serwowane są klientom co z kolei nam przynosi zyski, jednym słowem kasę na dalsze dodatki, rozbudowywanie i zarządzanie sklepem. Aplikację przygotowało nam studio GameBox (Odin Quest, Wartune). Gra oferuje nam szczegółowy system zarządzania i realistyczne doświadczenia.

Recenzja gry Lucky Supermarket

Gracze nie tylko zarządzają towarami, dekoracjami i obsługą, ale również muszą zdecydować jak rozłożone zostaną towary na półkach, aby klienci przeszli jak największą część supermarketu kupując przy tym o wiele więcej. Jednym słowem możecie wzorować się na prawdziwym życiu, nasze markety od dawna już tak robią i idąc po bułki wychodzimy z rzeczami, których tak naprawdę nie planowaliśmy zakupić. Dlatego trzeba rozważnie wszystko układać, aby czasem na samym początku sklepu nie wystawiać wyprzedaży.


pierwszy klient

W grze Lucky Supermarket również do naszych sklepów zaglądać zaczną złodzieje, dlatego też warto zatrudnić znajomych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych interesów. To wprowadza jakiś świeży powiew w grach symulacyjnych, ale podobnie jak w innych produkcjach społecznościowych na Facebooku, Lucky Supermarket posiada system energii, gdzie konsumujemy ją za każdym razem, gdy uzupełniamy półki, gdy budujemy różne dodatki etc. Jeśli skończy się energia musimy poczekać troszkę dopóki sama się nie odnowi. Aby odnieść sukces jako menadżer sklepu musimy zawsze wychodzić naprzeciw wymaganiom klienta, a te ujrzymy nad ich głowami w postaci ikonek.

sklep boba


Jednak gra posiada dość specyficzny system, który rzadko sprawi, że skończy nam się energia. Są pewne okresy kumulacji nowych klientów, jak na przykład czas kiedy podjeżdża autobus na okoliczny przystanek i jeśli zbierze się pewne grono klienteli to możemy uruchomić sprzedaż, która jest głównym źródłem dochodów w Lucky Supermarket. Tym sposobem częściej będziemy oczekiwać na kumulacje klientów niż na odnowienie energii.

Gra ma również kilka dość denerwujących wad. Na przykład na półkach, na których już coś wystawialiśmy do sprzedaży nie możemy umieścić towaru innego rodzaju. Tym samym, aby wprowadzić coś nowego do asortymentu musimy zakupić nową półkę. Inną sprawą są zadania, raz odebrane muszą zostać otworzone ponownie po ich zakończeniu i specjalnym guzikiem należy odebrać nagrodę – a czemu nie zrobiono tego automatycznie? Tego nie wiem.

Mimo tych wad, gra Lucky Supermarket posiada wiele zalet, które wprowadzają pewien mix tradycyjnych gier symulacyjnych z innymi, innowacyjnymi elementami i funkcjami, które idealne ze sobą współgrają.



Gry podobne