Jelly Splash

Jelly Splash to najnowsza gra casualowa od Wooga, można powiedzieć, że duchowy następca popularnej gry Candy Crush Saga choć zasady panujące tutaj są zupełnie inne. W omawianej dziś aplikacji czeka nas ponad 120 poziomów z kolorowymi żelkami w tle. Naszym zadaniem, czysto teoretycznie, jest uratowanie królestwa przed złym robalem. Na każdym poziomie graczowi prezentowana jest plansza podzielona na mniejsze pola, coś na wzór siatki. Na owej siatce położone są kolorowe żelki i my musimy je łączyć ze sobą, nie przesuwać, ale łączyć w linie ciągłe.

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false” icon=”true” text=”Więcej”] [restab title=”Recenzja i opis gry” active=”active”]

Recenzja i opis gry

Im więcej oczywiście tym lepiej dla Nas, ale również jak można się domyśleć im dłuższa będzie tak narysowana linia tym więcej punktów wyląduje na Naszym koncie. Łączyć można ze sobą żelki tego samego koloru i nie ważne czy będą ze sobą się stykały w pionie czy poziomie bo na ukos także zaliczane są powiązania. Zasada jest jedna, aby obie połączone żelki stykały się choćby w jednym, małym punkcie i do utworzenia najmniejszej linii wystarczy Nam jedynie 3 elementy.

Jelly Splash 006

Na każdym poziomie rzucane są Nam różne wyzwania i musimy je ukończyć jeśli chcemy przejść do rundy następnej. Niewątpliwym atutem Jelly Splash jest to, że każdy nowy level to zupełnie inna plansza zarówno pod względem kształtu jak i dodatków w postaci elementów przypadkowych, które de facto zawsze będą łączyły się z zadaniem jakie mamy wypełnić. Ale wracając do tematu samych zadań, są różne, choć prześladować Nas będzie w każdym poziomie cel, w którym musimy zdobyć co najmniej jedną gwiazdkę – jednym słowem osiągnąć określony na początku próg punktowy. Dodatkowe zadania mogą być dość dziwne i niekiedy są niejasne, ale to tylko na początku. Pojawiają się na planszy zaciemnione pola, które możemy usunąć jedynie poprzez usuwanie elementu dopasowując go do kolejnych linii i jak sprawa wydaje się niezwykle prosta z początku tak w dalszych rundach już nie ma kolorowo i jest coraz trudniej. Czasami, aby pozbyć się takiego pola musimy wielokrotnie dopasować do niego żelki, albo odliczane są od niego ilościowo żelki dopasowane w kolejnych liniach, które zawierają żelkę na zaciemnionym polu. Troszkę pokręciłem, ale mam nadzieje, że z sensem.

Jelly Splash 005

Ciekawe jest to, że każdy praktycznie power-up pozwalający Nam przechodzić grę Jelly Splash szybciej i sprawniej może zostać zakupiony za monety, monety które zarabiamy po prostu grając, a w sklepie gry znajdują się jedynie dodatkowe paczki z tymi monetami. Nic więcej, ale sądzę, że w najbliższej przyszłości Wooga zagospodaruje ten jakże niewykorzystany obszar gry, aby zarobić jeszcze więcej. Tylko po co są te monety? Otóż jakbyście nie zauważyli mamy tutaj ograniczoną ilość żyć, które na szczęście tracimy nie przechodząc w pełni danej rundy, czyli w sytuacji, gdy skończyły Nam się ruchy a zadania nie zostały ukończone. Na początku w puli znajduje się pięć żyć, które odnawiają się samoczynnie co 30 min (jedno życie). Dlatego nie widzę sensu ich kupowania, chyba że znajdzie się sadysta, który straci wszystkie życia w krótszym czasie, ale nie sądzę.

Jednak i tutaj wydawcy poszli nieco na skróty bo gry przechodzimy kolejne rundy widzimy jak Nasz awatar przemieszcza się krok po kroku po wyznaczonej mapie. Co 20 poziomów zmienia się jej styl i na początku jest piaszczysta plaża, a potem dżungla, za którą znajduje się kolejna plaża – rozumiecie co mam na myśli?

Jelly Splash 003

Podsumowując gra Jelly Splash jest całkiem przyzwoita i podobnie jak jej konkurent Candy Crush Saga dostępna jest zarówno na Facebooku jak i na urządzenia mobilne, przeszukajcie dobrze Sklep Google Play. Myślę, że za długo także w nią nie możemy grać, gdyż nabieramy takiego, swoistego smaczku na prawdziwe żelki, amć – wygląda to apetycznie.[/restab] [restab title=”Monety i życia”]

Gra Jelly Splash obecnie dostępna jest na Facebooku, iPhonie (iOS) czy na urządzenia z systemami Android. Czeka nas tutaj wiele ciężkiej, logicznej pracy pośród setek poziomów jakie oferuje nam sama aplikacja. Jednak na każdym etapie gry będziemy odczuwali brak żyć czy energii, a to może nam znacznie nam uniemożliwić dłuższą zabawę podczas pojedynczej sesji. Gdy przegrywamy poziom, tzn. nie wykonamy zadań, które otrzymamy, a skończą nam się ruchy to tracimy jedno życie. Jest tutaj również pewne koło ratunkowe, czyli możliwość dokupienia kilku ruchów i tym samym ukończenia etapu nie tracąc przy tym żadnych z posiadanych żyć.

Jak zdobywać więcej monet i żyć w Jellu Splash?

Najprostszą metodą zdobywania nowych żyć jest połączenie konta w grze z Facebookiem (dla graczy mobilnych). Gdy już dokonamy połączenia możemy prosić znajomych o przesłanie nam w formie prezentu dodatkowego życia – o ile mamy znajomych, którzy również grają w tą samą grę, jeśli nie mamy to warto ich zaprosić i odwdzięczać się co jakiś czas dodatkowymi życiami.

Jeśli jednak ciężko Wam znaleźć kogoś na Facebooku do wspólnej zabawy, to w komentarzy poniżej poprosić możecie członków społeczności Desercika o dodanie Was do grona znajomych, w ten sposób zyskacie stałych i pewnych graczy, którzy nie omieszkają co jakiś czas podesłać Wam prezentów.

zaproś znajomych do gry

Jeśli gracie na iPhonie, iPadzie czy urządzeniu z Androidem to gdy zabraknie Wam żyć wyjdźcie z gry. Zmieńcie czas o około dwie i pół godziny do przodu, uruchomcie na nowo Jelly Splash i cieszcie się pełnym paskiem żyć. Tego triku nie mogą wykorzystać użytkownicy grający na Facebooku, ale mobilni mają tutaj pełne pole do popisu. Tutaj uważajcie, póki nie skończą się Wam takie „wykombinowane” życia to nie przywracajcie Waszego urządzenia do normalnej godziny, jeśli to zrobicie to stracicie uzyskane wcześniej życia, poczekajcie z tym do nocy, jak już będziecie zbierali się do snu.

Pewnie czekacie, aż powiem Wam magiczny sposób na zdobywanie darmowych monet? Niestety nie znam żadnego i co więcej jestem pewny, że wydawca nie pozwolił żadnymi innymi metodami ich zdobywać, więc jedynie zdobędziecie je za prawdziwą kasę, NIESTETY. Ale o to już do mnie nie możecie mieć pretensji.

[/restab] [restab title=”1-80lvl”]

Jak przejść poziomy od 1 do 80?

Słodkie żelki na Facebooku, czyli Jelly Splash to niezwykle skomplikowana, pomimo niepozornego wyglądu gra, która poruszy Naszymi umysłami. Myślenie logiczne jest tutaj kluczem i jeśli nie przemyślimy dokładnie każdego kolejnego ruchu to cała zabawa może zakończyć się niepowodzeniem. Dzięki poradnikom wideo, które zamieszczamy poniżej odkryjesz sekrety poziomów od 1 do 80. Tak więc nie ma szans, aby z Naszą pomocą nie dojść do tego etapu.  

Jelly Splash 003

Jak przejść poziom 1

Jak przejść poziom 2

Jak przejść poziom 3

Jak przejść poziom 4

Jak przejść poziom 5

Jak przejść poziom 6

Jak przejść poziom 7

Jak przejść poziom 8

Jak przejść poziom 9

Jak przejść poziom 10

Jak przejść poziom 11

Jak przejść poziom 12

Jak przejść poziom 13

Jak przejść poziom 14

Jak przejść poziom 15

Jak przejść poziom 16

Jak przejść poziom 17

Jak przejść poziom 18

Jak przejść poziom 19

Jak przejść poziom 20

Jak przejść poziom 21

Jak przejść poziom 22

Jak przejść poziom 23

Jak przejść poziom 24

Jak przejść poziom 25

Jak przejść poziom 26

Jak przejść poziom 27

Jak przejść poziom 28

Jak przejść poziom 29

Jak przejść poziom 30

Jak przejść poziom 31

Jak przejść poziom 32

Jak przejść poziom 33

Jak przejść poziom 34

Jak przejść poziom 35

Jak przejść poziom 36

Jak przejść poziom 37

Jak przejść poziom 38

Jak przejść poziom 39

Jak przejść poziom 40

Jak przejść poziom 41

Jak przejść poziom 42

Jak przejść poziom 43

Jak przejść poziom 44

Jak przejść poziom 45

Jak przejść poziom 46

Jak przejść poziom 47

Jak przejść poziom 48

Jak przejść poziom 49

Jak przejść poziom 50

Jak przejść poziom 51

Jak przejść poziom 52

Jak przejść poziom 53

Jak przejść poziom 54

Jak przejść poziom 55

Jak przejść poziom 56

Jak przejść poziom 57

Jak przejść poziom 58

Jak przejść poziom 59

Jak przejść poziom 60

Jak przejść poziom 61

Jak przejść poziom 62

Jak przejść poziom 63

Jak przejść poziom 64

Jak przejść poziom 65

Jak przejść poziom 66

Jak przejść poziom 67

Jak przejść poziom 68

Jak przejść poziom 69

Jak przejść poziom 70

Jak przejść poziom 71

Jak przejść poziom 72

Jak przejść poziom 73

Jak przejść poziom 74

Jak przejść poziom 75

Jak przejść poziom 76

Jak przejść poziom 77

Jak przejść poziom 78

Jak przejść poziom 79

Jak przejść poziom 80

[/restab] [restab title=”81-158lvl”]

Jak przejść poziomy od 81 do 158?

Robi się coraz słodziej, bo już jesteście powyżej osiemdziesiątego poziomy w Jelly Splash na Facebooku, więc wiele tajników i strategii jest już za Wami. Czas rozwikłać zagadkę kolejnych leveli. Poniżej macie wideo porady dotyczące poziomów od 81 do 158, więc zabierajcie się do dzieła, ale osobiście polecam wykonywać poziomy samodzielnie i tylko w ostateczności korzystać z zamieszczanych przez Nas podpowiedzi.  

Jelly Splash 005

Jak przejść poziom 81

Jak przejść poziom 82

Jak przejść poziom 83

Jak przejść poziom 84

Jak przejść poziom 85

Jak przejść poziom 86

Jak przejść poziom 87

Jak przejść poziom 88

Jak przejść poziom 89

Jak przejść poziom 90

Jak przejść poziom 91

Jak przejść poziom 92

Jak przejść poziom 93

Jak przejść poziom 94

Jak przejść poziom 95

Jak przejść poziom 96

Jak przejść poziom 97

Jak przejść poziom 98

Jak przejść poziom 99

Jak przejść poziom 100

Jak przejść poziom 101

Jak przejść poziom 102

Jak przejść poziom 103

Jak przejść poziom 104

Jak przejść poziom 105

Jak przejść poziom 106

Jak przejść poziom 107

Jak przejść poziom 108

Jak przejść poziom 109

Jak przejść poziom 110

Jak przejść poziom 111

Jak przejść poziom 112

Jak przejść poziom 113

Jak przejść poziom 114

Jak przejść poziom 115

Jak przejść poziom 116

Jak przejść poziom 117

Jak przejść poziom 118

Jak przejść poziom 119

Jak przejść poziom 120

Jak przejść poziom 121

Jak przejść poziom 122

Jak przejść poziom 123

Jak przejść poziom 124

Jak przejść poziom 125

Jak przejść poziom 127

Jak przejść poziom 128

Jak przejść poziom 129

Jak przejść poziom 130

Jak przejść poziom 132

Jak przejść poziom 133

Jak przejść poziom 135

Jak przejść poziom 137

Jak przejść poziom 141

Jak przejść poziom 142

Jak przejść poziom 147

Jak przejść poziom 149

Jak przejść poziom 152

Jak przejść poziom 154

Jak przejść poziom 155

Jak przejść poziom 158

[/restab][/restabs]

Kqarzy

  1. Ewa Janisz

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Przepisz kod zabezpieczający - [Wielkość znaków ma znaczenie]

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>