celexa online uk, price of trimox no prescription, price of vermox no prescription, sale of generic vermox , generic citalopram no prescription australia, sale of amoxicillin online, order quetiapine online sales

Farm Heroes Saga: Poradnik dla początkujących!

Farm Heroes Saga jest grą match 3 stworzoną przez studio King. Gracz dopasowuje różnego rodzaju owoce w każdych kolejnych rundach i pomaga tym samym zwierzętom na farmie trzymać się z dala od szopa Rancida. Poniższy poradnik przedstawia szczegółowe informacje na temat gry, wskazówki i kilka pomysłów na przejście kolejnych poziomów. Dla niektórych pewne rzeczy będą oczywiste, ale tworzyliśmy poniższy poradnik zarówno dla nowych, niewprawionych graczy jak i tych bardziej doświadczonych.

Podstawy

Farm Heroes Saga to gra match 3, co oznacza, że musicie dopasowywać co najmniej trzy, albo więcej tego samego rodzaju owoców do siebie by sprawić, aby w następstwie tego zniknęły, a my abyśmy zebrali jak największą liczbę punktów.

Na początku każdego poziomu dostajemy informacje o celu jaki należy spełnić, aby przejść go pozytywnie. Głównie będziemy zbierać wskazanego typu owoce, albo sprawiać, aby określone z nich spokojnie dojrzały. Z lewej strony ekranu widzimy jak wiele i jakiego rodzaju owoce są wymagane. Kiedy już zbierzemy wymaganą ilość jednego z nich musimy skupić się także na pozostałych.

nasze cele w fhs

Dodatkowych wyjaśnień wymaga wskaźnik „growth” (wzrost). Załóżmy, że mamy zebrać 10 sztuk truskawek, 10 słońc i tyle samo jabłek. W sumie musimy zebrać 30 owoców i jeśli to nam się uda to wskaźnik pokaże nam 100%, ale jeśli chcemy go podnieść bo do zdobycia dwóch gwiazdek wymaga się 150% to musimy zebrać 45 owoców (ale liczy się tylko te wymagane, czyli truskawki, albo jabłka, albo słońca). Do trzech gwiazdek potrzebujemy 200% więc tym samym musimy zebrać tych owoców 60 sztuk.

zdobywanie gwiazek w fhs

Wskazówka: Dopasowywanie i zbieranie owoców, które nie są wymagane nie wpływają na podniesienie wskaźnika „growth”, więc skupcie się tylko na tych wymaganych.

Wskazówka: Dzięki zdobyciu maksymalnej liczny gwiazdek (obecnie to trzy) zdobywamy maksymalną ilość magicznych fasolek, które będą nam niezwykle przydatne jeśli staniemy twarzą w twarz z wrednym szopem Rancidem.

Zaawansowane elementy

Niektóre owoce na planszy mają na sobie specjalną cyfrę. Jest to ważne, abyście zrozumieli po co ona jest i czemu jest taka ważna przy spełnianiu zadań. Zakładając, że mamy truskawkę z cyferką +3 – wtedy oznacza to, że po dopasowaniu jej w zbiór co najmniej trzech truskawek dostaniemy za jej zebranie 3 punkty (inaczej mówiąc – zbierzemy trzy truskawki zamiast jednej plus te z dopasowania). Więc jeszcze raz, truskawka ma dopisek +3, a pozostałe dwie w dopasowaniu nie zostały w ogóle oznaczone, więc zbierzemy 3+1+1=5 owoców (truskawek).

cyferki na owocach

Jeśli jesteście w stanie znaleźć takie dopasowanie, aby było w nim 4, albo 5 owoców, w jednej linii bądź w linii łamanej to wywołacie ekstra bonus. Jeśli macie oczy szeroko otwarte to wypatrzenie takich grup da nam niewiarygodną przewagę. Podobnie jak na przykładzie poniżej, przesuwamy jedną truskawkę i mamy dopasowanie 5 elementów, ot takie combo.

combo

Kiedy zbierzemy wszystkie wymagane owoce aktywuje się tryb Hero. W tym trybie na starcie losowo rozłożone zostają bonusy na owocach. Zróbcie dobry użytek z tych ruchów jakie Wam pozostały i zbierzcie jak najwięcej owoców jak to tylko możliwe.

Zbieranie kwiatów w Farm Heroes Saga

Oprócz owoców niekiedy zostaniemy poproszeni, aby zebrać kwiaty – to może Was zaskoczyć bo nie jest to tak oczywista sprawa jak z owocami. Kwiaty są troszkę trudniejsze do uzbierania. Nie dopasowujemy ich bezpośrednio, ale za to musimy wywołać dopasowania tuż obok nich, nieważne czy w linii poziomej czy pionowej. Dojrzewaniu kwiatów jednak dzieli się na trzy etapy, więc koło jednego kwiatka trzeba dopasować trzykrotnie owoce.

kwiaty

Uważajcie, bo nie ważne ile usuniecie owoców po kwiatami, to one i tak się nie przesuną.

Wskazówka: Zbieranie kwiatów jest proste o ile nie skupicie się na innych owocach. Wyglądajcie combosów elementów do nich przyległych, ale jeśli nie ma żadnych to szukajcie tego co jest, wtedy nie ma wyjścia, trzeba kombinować.

Dodatkowe bonusy za darmo? Nie!

W grze znajdziemy kilka pomocniczych power-up'ów, więc dzięki nim rozgrywka w Farm Heroes Saga może być o wiele łatwiejsza. Każdy z tych dodatków posiada odmienną funkcję np. traktor zbiera wszystkie owoce w jednej linii. Jednak są one dość drogie, używajcie ich z rozsądkiem.

taktor w farm heroes saga

Podczas naszej przygody napotkamy również sytuacje, gdzie będzie można rekrutować zwierzęta do Klubu Farmera. Zakańczając poziom z większą ilością gwiazdek oznacza, że chcemy rekrutować więcej zwierząt. Jeśli uda nam się zdobyć wszystkie zwierzęta z jednej grupy to dostaniemy w zamian darmowe Power-up'y.

kolekcja zwierząt

Są także sytuacje, gdzie staniemy twarzą w twarz z szopem Rancidem i zacznie się typowa walka z bossem. Musimy dopasować jak największą liczbę owoców do siebie i nie ma już znaczenia jakiego rodzaju. Im dłużej dopasowujemy tym mocniej atakujemy szopa i powoli go zabijamy, a jeśli jego życie będzie już na poziomie 0% to WYGRYWAMY.

walka z szopem

Komentarzy

 1. danmark

  Odpowiedz

  • Jacek Jagusiak

 2. Dizya

  Odpowiedz

 3. claudetteee

  Odpowiedz

 4. ANIA

  Odpowiedz

 5. Odpowiedz

 6. paula

  Odpowiedz

 7. zuza

  Odpowiedz

 8. zuza

  Odpowiedz

  • Marta Idziak

 9. agata

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz swoją ocenę gry! Pomóż innym wybrać najlepszą

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>