Pyramid Solitaire Saga

Seria „Saga” ze studia King.com to najpopularniejsze tytuły na portalu Facebook, gdzie wciągniemy się w pasjonującą rozgrywkę typu puzzle. Gra Pyramid Solitaire Saga jest ostatnią dodaną przez nich aplikacją, która dołączyła już dawno do owej kolekcji wykorzystując popularny format gry solitaire, który poznaliśmy już w takich aplikacjach jak Subsoap’s Faerie Solitaire, Big Fish Games’ Fairway Solitaire i PopCap’s Solitaire Blitz. Pyramid Solitaire Saga wykorzystuje predefiniowany układ kart ułożonych na wzór tego co widzieliśmy w Mahjong, gdzie są wszystkie z nich, albo tylko kilka odkrytych.

Naszym zadaniem jest dopasowywanie tak kart do talii położonej na dole, aby każda kolejna była o jeden punkt niższa, albo wyższa, a w razie braku jakiś opcji możemy odsłonić kolejną kartę z tali zapasowej obok. Czasami do dyspozycji zostanie nam oddana specjalna karta jaką jest Joker, używając jej możemy dopasować dowolną kartę. Ostatecznym celem na każdym poziomie jest usunięcie specjalnie schowanych skarabeuszów z danej planszy. Zazwyczaj kryją się pod którymiś z rozłożonych kart. Jednak w końcowym zestawieniu musimy zdobyć co najmniej jedną gwiazdkę po podliczeniu naszych punktów.

Pyramid Solitaire Saga 001

Niektóre poziomy w Pyramid Solitaire Saga posiadają dodatkowe cele, które musimy ukończyć, aby zakończyć nasze zmagania. Na przykład musimy zostać z określoną ilością kart na końcu rundy, albo usunąć łańcuch kolejnych kart przez przetasowywania. Jednak jeśli nie uda nam się uwolnić skarabeuszów, albo nie dostaniemy choć jednej z gwiazd, albo nie spełnimy dodatkowych wymagań to tracimy jedno życie. Wtedy trzeba powtarzać dany poziom do skutku, o ile jeszcze mamy życia – odnawiają się one po pewnym czasie. Jeśli nam się nie chce czekać to możemy poprosić o dodatkowe życia naszych znajomych, albo kupić używając waluty premium. Ale uważajcie przy zakupie, bo nie da się mieć więcej żyć niż do pewnego progu, określonego w grze odgórnie.

W trakcie rozwoju rozgrywki w Pyramid Solitaire Saga gracze otrzymują dostęp do różnych „charms'ów”, które sprawią, że kolejne poziomy stawać się będą o wiele łatwiejsze. Niektóre z nich muszą być tworzone przy użyciu specjalnych gems'ów, które zdobędziemy w trakcie normalnej zabawy. Ale niektóre z nich nie mogą zostać stworzone i musimy je odblokować za pomocą kredytów Facebooka. Funkcje „charms” są różne, mogą nam dodać nowe karty do talii, albo przetasować wszystkie karty na danej planszy.

Pyramid Solitaire Saga 002

W sumie można by było łatwo zaliczyć grę Pyramid Solitaire Saga do grona klonów Solitaire Blitz (a niektórzy z kolei oskarżają ja o kopiowanie z gry Faerie i Fairway Solitaires), ale w praktyce cała struktura rozgrywki jest zupełnie inna, ma bardziej szalony klimat, choć nie w stylu „time Attack” jak w przypadku podobnych gier ze stajni PopCap. Tutaj nie mamy jakiegoś napięcia, nigdzie nie trzeba się spieszyć, a czas nas nie goni, więc warto przemyśleć każdy swój ruch. Taki system jest dobry dla graczy, którzy nie chcą rywalizować z innymi, ale wolą się skupić na swoich działaniach.

Podsumowując znajdziemy tutaj dobrą (niekiedy nijaką) grafikę ze spokojną muzyka i tym odwiecznym klimatem starożytnego Egiptu. Tak czy inaczej może to być kolejny, mocny tytuł ze stajni King.com.

Wyszukano artykuł po następujących słowach:
pyramid solitaire saga, pyramid solitaire saga jak grać, gra pyramid solitaire saga, pyramid solitaire saga zasady gry, darmowe gry na telefon po polsku pyramid saga, pyramid solitaire saga gra, pyramid solitaire saga zasady, piramid saga odblokowanie kolejnego poziomu, zasady gry w pyramid solitaire saga, gra pyramid solitaire saga do pobrania na androida za darmo

Autor Jacek Jagusiak

Komentarzy

 1. artur

  Odpowiedz

 2. kama

  Odpowiedz

 3. Wk

  Odpowiedz

  • kama

 4. Pati

  Odpowiedz

 5. rynkowska

  Odpowiedz

  • Doris

 6. Edyta

  Odpowiedz

  • gusi

 7. wioleta

  Odpowiedz

 8. Vilma Kazlauskiene

  Odpowiedz

 9. beti43

  Odpowiedz

  • pheonix999

 10. margot396

  Odpowiedz

 11. Iwona

  Odpowiedz

  • beti43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Przepisz kod zabezpieczający - [Wielkość znaków ma znaczenie]

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>