Pyramid Solitaire Saga

Seria „Saga” ze studia King.com to najpopularniejsze tytuły na portalu Facebook, gdzie wciągniemy się w pasjonującą rozgrywkę typu puzzle. Gra Pyramid Solitaire Saga jest ostatnią dodaną przez nich aplikacją, która dołączyła już dawno do owej kolekcji wykorzystując popularny format gry solitaire, który poznaliśmy już w takich aplikacjach jak Subsoap’s Faerie Solitaire, Big Fish Games’ Fairway Solitaire i PopCap’s Solitaire Blitz. Pyramid Solitaire Saga wykorzystuje predefiniowany układ kart ułożonych na wzór tego co widzieliśmy w Mahjong, gdzie są wszystkie z nich, albo tylko kilka odkrytych.

Naszym zadaniem jest dopasowywanie tak kart do talii położonej na dole, aby każda kolejna była o jeden punkt niższa, albo wyższa, a w razie braku jakiś opcji możemy odsłonić kolejną kartę z tali zapasowej obok. Czasami do dyspozycji zostanie nam oddana specjalna karta jaką jest Joker, używając jej możemy dopasować dowolną kartę. Ostatecznym celem na każdym poziomie jest usunięcie specjalnie schowanych skarabeuszów z danej planszy. Zazwyczaj kryją się pod którymiś z rozłożonych kart. Jednak w końcowym zestawieniu musimy zdobyć co najmniej jedną gwiazdkę po podliczeniu naszych punktów.

Pyramid Solitaire Saga Pyramid Solitaire Saga 001

Niektóre poziomy w Pyramid Solitaire Saga posiadają dodatkowe cele, które musimy ukończyć, aby zakończyć nasze zmagania. Na przykład musimy zostać z określoną ilością kart na końcu rundy, albo usunąć łańcuch kolejnych kart przez przetasowywania. Jednak jeśli nie uda nam się uwolnić skarabeuszów, albo nie dostaniemy choć jednej z gwiazd, albo nie spełnimy dodatkowych wymagań to tracimy jedno życie. Wtedy trzeba powtarzać dany poziom do skutku, o ile jeszcze mamy życia – odnawiają się one po pewnym czasie. Jeśli nam się nie chce czekać to możemy poprosić o dodatkowe życia naszych znajomych, albo kupić używając waluty premium. Ale uważajcie przy zakupie, bo nie da się mieć więcej żyć niż do pewnego progu, określonego w grze odgórnie.

W trakcie rozwoju rozgrywki w Pyramid Solitaire Saga gracze otrzymują dostęp do różnych „charms'ów”, które sprawią, że kolejne poziomy stawać się będą o wiele łatwiejsze. Niektóre z nich muszą być tworzone przy użyciu specjalnych gems'ów, które zdobędziemy w trakcie normalnej zabawy. Ale niektóre z nich nie mogą zostać stworzone i musimy je odblokować za pomocą kredytów Facebooka. Funkcje „charms” są różne, mogą nam dodać nowe karty do talii, albo przetasować wszystkie karty na danej planszy.

Pyramid Solitaire Saga Pyramid Solitaire Saga 002

W sumie można by było łatwo zaliczyć grę Pyramid Solitaire Saga do grona klonów Solitaire Blitz (a niektórzy z kolei oskarżają ja o kopiowanie z gry Faerie i Fairway Solitaires), ale w praktyce cała struktura rozgrywki jest zupełnie inna, ma bardziej szalony klimat, choć nie w stylu „time Attack” jak w przypadku podobnych gier ze stajni PopCap. Tutaj nie mamy jakiegoś napięcia, nigdzie nie trzeba się spieszyć, a czas nas nie goni, więc warto przemyśleć każdy swój ruch. Taki system jest dobry dla graczy, którzy nie chcą rywalizować z innymi, ale wolą się skupić na swoich działaniach.

Podsumowując znajdziemy tutaj dobrą (niekiedy nijaką) grafikę ze spokojną muzyka i tym odwiecznym klimatem starożytnego Egiptu. Tak czy inaczej może to być kolejny, mocny tytuł ze stajni King.com.

Wyszukano artykuł po następujących słowach:
pyramid solitaire saga, gra pyramid solitaire saga, pyramid solitaire saga online, pyramid solitaire saga zasady, pyramid solitaire saga jak grać, pyramid solitaire saga gra, totalitary saga pyramid online, pyramid solidare saga o czym jest gra, piramida solitaire saga, piramid solitaire saga online
Podsumowanie
Autor
Jacek Jagusiak
Data publikacji
Artykuł
Pyramid Solitaire Saga
Ocena redakcji
5 Pyramid Solitaire Saga 1starRehgar, orczy gladiator zawitał do Heroes of the Storm 1star Pyramid Solitaire Saga 1star Pyramid Solitaire Saga 1starPyramid Solitaire Saga 1star

 • Vilma Kazlauskiene

  w 72 poziomie coś nie hallo :) zadanie – użyj złotej karty, jak użyje tej karty i wszystkie inne, to mnie nie przepuszczają na następny poziom i piszą że nie użyłam złotej karty, o co chodzi?

 • beti43

  bardzo dobra gra,, ale niestety-juz nie dziala!!!!!!!!

  • pheonix999

   Działa, ale ostatnio coraz częściej studio King ma problem z serwerami i chwilami nie wydalają, więc gra nie chce się wtedy w pełni ładować.

 • margot396

  dlaczego mi nie dziala ta gra? jestem juz na wyzszym poziomie i teraz podczas gry znikaja mi karty ,a plansza jest na czarno.Prosze o pomoc

 • Iwona

  czy ktoś możę mipomóc przejść pozim 15 w tej grze? mam oreślony czas 1 min dla mnie jest to nie możliwe,pomóżcie co zrobić żeby wylączyć ten czas? pozdrawiam Iwona

  • beti43

   czas tu nie ma do rzeczy.. po prostu-musisz czekac na odpowiedni uklad kart., moze to zatem potrwac,, w moim przypadku-kilka dni.. ;-)) pozdrawiam i powodzenia.. moze tobie sie gra nie zatrzyma..??