Pyramid Solitaire Saga

Seria „Saga” ze studia King.com to najpopularniejsze tytuły na portalu Facebook, gdzie wciągniemy się w pasjonującą rozgrywkę typu puzzle. Gra Pyramid Solitaire Saga jest ostatnią dodaną przez nich aplikacją, która dołączyła już dawno do owej kolekcji wykorzystując popularny format gry solitaire, który poznaliśmy już w takich aplikacjach jak Subsoap’s Faerie Solitaire, Big Fish Games’ Fairway Solitaire i PopCap’s Solitaire Blitz. Pyramid Solitaire Saga wykorzystuje predefiniowany układ kart ułożonych na wzór tego co widzieliśmy w Mahjong, gdzie są wszystkie z nich, albo tylko kilka odkrytych.

Naszym zadaniem jest dopasowywanie tak kart do talii położonej na dole, aby każda kolejna była o jeden punkt niższa, albo wyższa, a w razie braku jakiś opcji możemy odsłonić kolejną kartę z tali zapasowej obok. Czasami do dyspozycji zostanie nam oddana specjalna karta jaką jest Joker, używając jej możemy dopasować dowolną kartę. Ostatecznym celem na każdym poziomie jest usunięcie specjalnie schowanych skarabeuszów z danej planszy. Zazwyczaj kryją się pod którymiś z rozłożonych kart. Jednak w końcowym zestawieniu musimy zdobyć co najmniej jedną gwiazdkę po podliczeniu naszych punktów.

Pyramid Solitaire Saga 001

Niektóre poziomy w Pyramid Solitaire Saga posiadają dodatkowe cele, które musimy ukończyć, aby zakończyć nasze zmagania. Na przykład musimy zostać z określoną ilością kart na końcu rundy, albo usunąć łańcuch kolejnych kart przez przetasowywania. Jednak jeśli nie uda nam się uwolnić skarabeuszów, albo nie dostaniemy choć jednej z gwiazd, albo nie spełnimy dodatkowych wymagań to tracimy jedno życie. Wtedy trzeba powtarzać dany poziom do skutku, o ile jeszcze mamy życia – odnawiają się one po pewnym czasie. Jeśli nam się nie chce czekać to możemy poprosić o dodatkowe życia naszych znajomych, albo kupić używając waluty premium. Ale uważajcie przy zakupie, bo nie da się mieć więcej żyć niż do pewnego progu, określonego w grze odgórnie.

W trakcie rozwoju rozgrywki w Pyramid Solitaire Saga gracze otrzymują dostęp do różnych „charms'ów”, które sprawią, że kolejne poziomy stawać się będą o wiele łatwiejsze. Niektóre z nich muszą być tworzone przy użyciu specjalnych gems'ów, które zdobędziemy w trakcie normalnej zabawy. Ale niektóre z nich nie mogą zostać stworzone i musimy je odblokować za pomocą kredytów Facebooka. Funkcje „charms” są różne, mogą nam dodać nowe karty do talii, albo przetasować wszystkie karty na danej planszy.

Pyramid Solitaire Saga 002

W sumie można by było łatwo zaliczyć grę Pyramid Solitaire Saga do grona klonów Solitaire Blitz (a niektórzy z kolei oskarżają ja o kopiowanie z gry Faerie i Fairway Solitaires), ale w praktyce cała struktura rozgrywki jest zupełnie inna, ma bardziej szalony klimat, choć nie w stylu „time Attack” jak w przypadku podobnych gier ze stajni PopCap. Tutaj nie mamy jakiegoś napięcia, nigdzie nie trzeba się spieszyć, a czas nas nie goni, więc warto przemyśleć każdy swój ruch. Taki system jest dobry dla graczy, którzy nie chcą rywalizować z innymi, ale wolą się skupić na swoich działaniach.

Podsumowując znajdziemy tutaj dobrą (niekiedy nijaką) grafikę ze spokojną muzyka i tym odwiecznym klimatem starożytnego Egiptu. Tak czy inaczej może to być kolejny, mocny tytuł ze stajni King.com.

Wpis zredagował: Jacek Jagusiak

Komentarzy

 1. marta

  Odpowiedz

 2. artur

  Odpowiedz

 3. kama

  Odpowiedz

 4. Wk

  Odpowiedz

  • kama

 5. Pati

  Odpowiedz

 6. rynkowska

  Odpowiedz

  • Doris

 7. Edyta

  Odpowiedz

  • gusi

 8. wioleta

  Odpowiedz

 9. Vilma Kazlauskiene

  Odpowiedz

 10. beti43

  Odpowiedz

  • pheonix999

 11. margot396

  Odpowiedz

 12. Iwona

  Odpowiedz

  • beti43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Przepisz kod zabezpieczający - [Wielkość znaków ma znaczenie]

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>