price of trimox no prescription, celexa buy non prescription, buy citalopram purchase, no prescription citalopram online, no prescription amoxicillin online, www.socialsolutions.com, bactrim online uk

Lagoonia

Gra Lagoonia przenosi nas na tropikalną wyspę z niezwykłym zadaniem: musimy stworzyć idealny raj na ziemi, w tym przypadku jest to gdzieś na Pacyfiku. Mamy tutaj pełno funkcji typowych dla gier sandbox, gdzie razem z 15 innymi graczami staramy się ożywić jakoś to wszystko co nas otacza, więc musicie zbudować wygodne miejsce do życia. Współpraca jest tutaj ważna, bo ciągle musimy dbać o dostawę żywności, wody, aby naszej schronienie spełniało podstawowe standardy potrzebne do przeżycia. Gra jest bardzo mocno skierowana na wszelkie działania społecznościowe.

Postawcie się w takiej sytuacji, co byście zrobili uwięzieni na bezludnej wyspie? Lagoonia pozwala nam o tym przekonać się na własnej skórze, to właśnie my jesteśmy jedynym ocalałym z katastrofy lotniczej. Na starcie musimy nauczyć się wykorzystywać zasoby jakie mamy pod ręką, ale zwiedzając wyspę zdamy sobie sprawę, że jest tutaj coś więcej niż mnóstwo drzew i piasku. Jakość gry nie bardzo pasuje do całej koncepcji, ale Lagoonia i tak stanowi w dużej mierze przyjemne doświadczenia.

lagoonia 001

Wprowadzenie do gry zrobiono w postaci komiksu, który opisuje powód, dla którego jesteśmy tam gdzie dosłownie jesteśmy. W sumie znajdziemy tu wszystko co powinniśmy wiedzieć – nasz samolot rozbił się na bezludnej wyspie, pośród oceanu i utknęliśmy na małym poletku otoczonym mgłą. Aby przetrwać musimy badać i budować coś w stylu tratw i hamaków. Nie umknie także Waszej uwadze fakt, że zbieranie zasobów jest również kluczowe dla naszego przetrwania, szukamy więc zarówno drewna, plastiku jak i konopi, a dalej w głębi wyspy mamy mamy nadzieje na odnalezienie domu. Większość zadań to po prostu nowe sposoby jakich musimy się nauczyć, aby przetrwać. Na początku będziemy poszukiwać wiadomości w butelkach pływających wokół oceanu, które dadzą nam do myślenia i powoli okaże się, że niekoniecznie utknęliśmy tutaj sami.

Pomimo intrygującego wprowadzenia, Lagoonia rozgrywa się podobnie jak każda inna społecznościowa gra. Każda akcja w grze zajmie nam pewien czas i zużyjemy do nich określoną ilość energii (a z czasem także surowców) do zakończenia. Jak tylko uda nam się coś ukończyć to dostaniemy za to doświadczenie, a to pozwoli nam odblokować kolejną zawartość. Na starcie większość wyspy jest owiana mgłą i z czasem będziemy odblokowywać nowe jej regiony i tajemnice jakie skrywa. Jednak przyznam, że cała gra nie przypomina innych ze stajni InnoGames (Kartuga).

lagoonia 002

Lagoonia to w sumie pewnego rodzaju opowieść, ale nie podoba mi się tutaj system energii. Możemy po prostu czekać, aż naładuje się w miarę upływu czasu, albo zwyczajnie można usiąść przy ognisku, albo zjeść kilka rybek. Najgorsze jest to, że podczas normalnej zabawy tak szybko pozbywamy się naszej energii, że to troszkę zniechęca i zanudza już na pewnym etapie rozwoju.

W grze znajdziemy oprócz samej przyjemności kilka problemów, ale to tylko dlatego, że zawarte tu instrukcje nie są do końca jasne, które często sprawiają, że utkwimy w jednym miejscu dążąc do celu. Ale również sama grafika pozostawia wiele do życzenia, podczas gdy wyspa wygląda jeszcze ok to same postacie wykonano niedbale, a animacje są chyba jakimś kiepskim żartem.

Lagoonia dzięki pewnej dozie tajemniczości staje się bardzo intrygującym tytułem. Nie wiemy nic o wsypie i perspektywa zwiedzania wydaje się dość pociągająca. Niestety pomimo pewnych świeżych spojrzeń na całą mechanikę rozgrywki to sam proces przetrwania i odkrywania wyspy jest o wiele mniej interesujący niż to się początkowo wydaje.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz swoją ocenę gry! Pomóż innym wybrać najlepszą

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>