Gra przeglądarkowa Gospodarstwo na NK jest najnowszą grą na rodzimym portalu społecznościowym. Naszą przygodę zaczynami od tworzenia postaci, gdzie możemy wybrać płeć, a później mamy mnóstwo opcji dostosowywania twarzy, gdzie zmieniamy zarówno wygląd oczu, nosa, ust, policzków, a także wygląd sylwetki czy nawet dobierzemy sobie śliczny kapelusz. Dla tych co nie lubią się babarać w takich rzeczach dodano button losowego wyglądu. Zaraz po zakończeniu tworzenia postaci zaczynamy całą zabawę. Już na pierwszy rzut oka widać, że będzie to niczym nie wyróżniająca się gra farmerska, no ale nie spodziewałem się po Naszej Klasie niczego innego. Na samym starcie poprowadzi nas mini tutorial stworzony w formie zadań, gdzie poprzez różne questy poznamy całą mechanikę gry i zasady jakie nią rządzą.  

gry na nk gospodarstwo (5)


W trakcie gry Gospodarstwo będziesz otrzymywać zadania budowy różnych budynków. Rezydencję można zbudować, dopiero gdy się ją odblokuje poprzez wpłacenie kilku kamieni szlachetnych. Inne elementy, które zostały zbudowane w ramach specjalnych pojedynczych zadań na czas (Cieplarnia, Warsztat stolarski, Alkowa kochanków itp.) zostaną udostępnione dopiero później w sklepie (do kupienia niezależnie od zadania) albo nie będą dostępne nigdy. Do budowy zawsze potrzebne są dodatkowe materiały, które można otrzymać od znajomych za pomocą opcji „Poproś”, kupić za kamienie szlachetne oraz wyprodukować samodzielnie, używając odpowiedniego „Rzemiosła”.  Stawiając dwa budynki na raz pamiętaj, że wszelkie materiały otrzymane od sąsiadów zostaną wykorzystane do budowy tego budynku, nad którym prace rozpoczęły się wcześniej.

gry na nk gospodarstwo (2)

Gdy postawisz budynek w grze Gospodarstwo, będziesz mógł regularnie zbierać z niego zyski oraz wytwarzać w nim jakiś rodzaj produktów. Jeśli nie masz przedmiotów, do których mógłbyś zastosować rzemiosło, wymień odpowiednie kolekcje, aby otrzymać te przedmioty jako nagrodę. Wszystkie wytworzone przez Ciebie produkty są przechowywane w magazynie. Produkty, które możesz wytwarzać w swoich budynkach to: Obora: cegły, deski Kurnik: złote jajo, smażone jaja Młyn: mąka, otręby Dom: ciasta, farba Kuchnia: piernik z dżemem, lunch Sauna: ale Kuźnia: gwoździe Stajnie: świadectwo, koń UWAGA: obora dla krów i rezydencja nie wiążą się z żadnym rzemiosłem — z tych budynków można tylko zbierać zyski. Budynki, dzięki którym można kupić określone produkty: Warsztat stolarski (można kupić ogrodzenia i bramy) Cieplarnia (można kupić krzewy owocowe) Dom kamieniarza (można kupić kamienne dekoracje i kamienie na bruk) Stoisko z kwiatami (można kupić kwiaty) Pracownia lodowa (można kupić figurki z lodu do dekoracji swojego gospodarstwa).


Jednak w grze na nk Gospodarstwo nie tylko będziemy budować, ale także przez usuwanie licznych chwastów musimy pod nie przygotować grunt, a to też nie wszystko bo zajmiemy się zarówno sadzeniem roślin jak i hodowlą zwierząt – jak to bywa w grach farmerskich.  Każde zwierzę przechodzi trzy fazy rozwoju. Każda z tych faz wyróżnia się pod względem wizualnym. W sklepie zwierzęta są oznaczone jako dorosłe. Aby sprawdzić wiek zwierzęcia pasącego się w Twoim gospodarstwie, najedź na nie kursorem. Gdy zwierzę dorośnie, można je sprzedać za monety albo dalej je karmić i otrzymywać za to wynagrodzenie w postaci monet, punktów doświadczenia oraz od czasu do czasu elementów kolekcji (aby zobaczyć, co dane zwierzę może Ci dać, najedź na nie kursorem na wystawie sklepu). Sprzedać można tylko dorosłe zwierzę. Jeśli zwierzę nie jest dorosłe, możesz tylko je „usunąć” z gospodarstwa!

gry na nk gospodarstwo (4)

W grze przeglądarkowej MMO Gospodarstwo za zebranie plonów, karmienie zwierząt, zbieranie zysków z budynków, ścinanie drzew i sprzątanie w gospodarstwie można otrzymać elementy różnych kolekcji. Elementy te są generowane losowo. Jeśli przez długi czas nie możesz zdobyć jakiegoś elementu kolekcji, to albo szukasz w niewłaściwym miejscu, albo masz po prostu pecha. Nazwy kolekcji odpowiadają sposobowi ich zbierania, a więc aby zebrać daną kolekcję, trzeba w jakiś sposób mieć do czynienia z budynkiem, zwierzęciem lub rośliną, do której odnosi się nazwa tej kolekcji. Na przykład: kolekcję oborową można zebrać zbierając zyski z obory, kolekcję wiśniową można zgromadzić zrywając wiśnie z drzew, kolekcję leśniczego można zebrać ścinając drzewa, kolekcję ogrodniczą — zbierając plony w ogrodzie, kolekcję bydlęcą — zbierając zyski z obory dla krów, kolekcję hodowcy bydła — karmiąc wszystkie zwierzęta i ptaki itd. Jeśli chcesz znaleźć ciastko, zasiej pszenicę; jeśli potrzebujesz ketchupu — posadź pomidory; a grot do strzały zdobędziesz, gdy usuniesz zarośla (trawę, kamienie, gałęzie) itd. Najechanie kursorem na kolekcję powoduje pojawienie się małego okienka zawierającego informację, gdzie można znaleźć elementy tej kolekcji. Porada: pamiętaj, że możesz zamieścić ogłoszenie o udanej wymianie kolekcji na tablicy ogłoszeń, dzięki czemu Twoi sąsiedzi będą mogli korzystając z niego otrzymać premię!


gra na nk gospodarstwo (3)

Każdego dnia w grze Gospodarstwo każdego sąsiada możesz wykonać maksymalnie pięć czynności — tzn. w gospodarstwie każdego sąsiada masz do dyspozycji pięć jednostek energii (nie musisz wykorzystać ich wszystkich i nie mają one wpływu na Twój własny poziom energii). Ikona szpadla znajdująca się obok awatara sąsiada oznacza, że dziś jeszcze mu w niczym nie pomogłeś.

Aby zdobyć materiały budowlane lub jakiś produkt potrzebny do wykonania zadania, kliknij klawisz „Zapytaj o 1”. Twoja prośba zostanie natychmiast rozesłana do sąsiadów. Każdą prośbę może spełnić tylko jeden sąsiad. Zawsze możesz podziękować sąsiadowi za pomoc — w tym celu przejdź do karty „Prośby” w skrzynce pocztowej i kliknij „Dziękuję”. Możesz wysłać jedną prośbę na godzinę. Jeśli nie było Cię w grze przez ponad pięć godzin, możesz wysłać dwie prośby na raz. Jeśli nie było Cię w grze przez ponad 12 godzin, możesz wysłać trzy prośby na raz. Osoby, które nie były w grze przez cały dzień, mogą wysłać cztery prośby na raz.

W grze Gospodarstwo istnieje możliwość dawania sąsiadom drobnych, ale miłych prezentów. Aby kogoś obdarować, należy kliknąć ikonę prezentu, która wyświetla się między codziennymi zadaniami. Nie trzeba dawać ogłoszenia, aby prezenty zostały przekazane. 1. Naleśniki. Każdego dnia możesz wysłać znajomym jedną porcję naleśników. 2. Barszcz. Gorący barszcz można podać znajomym tylko raz — po weselu albo narodzinach dziecka.


Gry podobne